Kínában terjeszkedik a Starbucks
Több mint háromszorosára tervezi növelni a bevételeit 2022-ig Kínában a Starbucks – olvasható az investor.hu-n. A világszerte népszerű kávézólánc ezzel együtt számos új üzletet is nyitna a világ második legnagyobb gazdaságában.
A látványos bevételnövekedési tervek mellett közel duplájára növelné kávézóinak számát Kínában a Starbucks a következő öt évben. A vállalat részben ezzel kívánja ellensúlyozni azt, hogy a piaci és forgalombeli növekedése nyomás alá került hazai pályán, az Egyesült Államokban – írja a Business Insider.
Az amerikai kávézólánc, amely nemrég kötött 7,15 milliárd dolláros forgalmazási megállapodást a Nestlével, azt célozta meg, hogy 2022 végére összesen 6 ezer boltot fog üzemeltetni Kínában – derül ki a cég közleményéből. Jelenleg a társaságnak nagyjából 3300 üzlete van 141 kínai városban.
A Starbucks jelenleg uralja a kínai kávépiacot, noha egyre nagyobb a verseny, főleg a kisebb riválisok miatt. Ráadásul ez ugyanaz a jelenség, mint az Egyesült Államokban, ahol éppen a kisebb kávézók újabb hulláma jelenti a legnagyobb kihívást az óriáscégnek.
Mindeközben a vállalat ügyvezető elnöke, Howard Schultz a Reutersnek úgy nyilatkozott, a Starbucks üzleteinek száma egy évtizeden belül elérheti Kínában a 10 ezres számot, meghaladva ezzel akár még az amerikai piaci jelenlétet is.
A társaság emellett arra számít, hogy Kínában több mint a duplájára emelkedhet a működési nyereség a következő öt évben a 2017-es számokhoz képest. A cég egyébként a tavalyi üzleti évben 3,24 milliárd dolláros bevételt ért el az ázsiai csendes-óceáni térségben, míg a működési nyereség 764,8 millió dollár volt.
Kizárólag Kínára vonatkozó információk nem érhetők el a nyilvánosság számára.
A Starbucks körül a legutóbbi nagy hír az volt, hogy a cég nemrég exkluzív megállapodást kötött a világ legnagyobb élelmiszergyártó vállalatával, a Nestlével arról, hogy a svájci társaság forgalmazási jogokat kap a Starbucks csomagolt kávéira szerte a világon. Mindezzel pedig a Starbucks a kínai piaci terjeszkedését is segíti, egyebek mellett úgy, hogy szélesebb körű otthoni kávéfogyasztási lehetőségeket kínál a kínai fogyasztóknak. (investor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Komoly tárgyalások zajlanak a vámháború lezárásáról
Csak őszinte szándékkal lehet tárgyalni – így reagált a kínai…
Tovább olvasom >Drasztikus drágulás a Temun és a Sheinen: Trump vámháborúja érezteti hatását
Április 25-től érezhetően megdrágultak a kínai Temu és Shein platformokon…
Tovább olvasom >3D-nyomtatott Starbucks nyílik Texasban
Futurisztikus mérföldkőhöz érkezett a vendéglátóipar: a Starbucks olyan kávézót nyit…
Tovább olvasom >További cikkeink
Történelmi csúcson a vállalati fúziók – gyorsabb eljárásokkal, mesterséges intelligenciával dolgozik a GVH
2024-ben rekordszámú vállalati összefonódás történt Magyarországon, az érintett cégek összesített…
Tovább olvasom >Ismét csökken a tojás ára a Lidl-ben
Idén másodszor csökkenti az egyik legfontosabb alapélelmiszer árát a Lidl,…
Tovább olvasom >Pisztáciaboom a világban – sok helyen kedvenc snack lesz
A pisztácia iránti kereslet világszerte folyamatosan nő, és a globális…
Tovább olvasom >