Kína érdeklődik a magyar agrártermékek iránt
Kína nyitott a magyar gabonafélék, az állati termékek és a bor importjára – közölte az Agrárminisztérium (AM) csütörtökön, miután Farkas Sándor, a tárca parlamenti államtitkára megbeszélést folytatott a Kínai Ipari és Kereskedelmi Szövetség delegációjával.
A közleményben kiemelték: Farkas Sándor a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy Magyarország a gazdasági növekedés ütemét tekintve az Európai Unió vezető gazdasága, a magyar mezőgazdaság növekedése az uniós országok között az első háromban volt 2010 és 2017 között.
A világ élelmiszertermelésében jelentkező kihívásokra válaszul a magyar mezőgazdaságban kulcskérdés a termelés hatékonyságának növelése, ennek pedig egyre fontosabb eszközei a digitális technológiák, köztük a precíziós gazdálkodás – fogalmazott az államtitkár.
Farkas Sándor kiemelte, hogy világszerte jelentős az érdeklődés a jó minőségű élelmiszerek iránt, a fogyasztói tudatosság növekedésével egyre nagyobb szerepe van a GMO-mentes termékeknek. Magyarország Európa egyik legnagyobb vetőmagtermelője, az itt termesztett növények kiváló minőségűek, biztonságosak és GMO-mentesek.
Az államtitkár kitért arra is, hogy a közép-európai országok közül Magyarországnak van a legtöbb termékcsoportra vonatkozó exportengedélye Kínába, ami a két ország hatóságai közötti jó együttműködésnek köszönhető.
A Kínai Ipari és Kereskedelmi Szövetség alelnöke, Fan Jo-San elmondta: Kína is nyitott a mezőgazdasági együttműködésre. A kínai piac importra szorul elsősorban búzából, kukoricából és árpából, emellett az állati termékekre és a borra van jelentős kereslet. Kína ugyanakkor szívesen exportálna tengeri termékeket.
A kínai delegáció vezetője hozzátette, hogy az öntözéses technológia és az agrárdigitalizáció terén is látnak lehetőséget az együttműködésre.
Az AM közleménye szerint Kína a magyar agrárexport egyik legfontosabb ázsiai célországa. Magyarország idén a sanghaji nemzetközi import kiállítás díszvendégeként önálló agrárpavilonnal is bemutatkozott a kelet-ázsiai országban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
A mesterséges vízpótlás a táj természetes alkalmazkodóképességét segíti
A klímaváltozás miatt elkerülhetetlenül szükséges mesterséges vízpótlás a táj természetes…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: rendkívüli segítséghez jutnak a súlyos tavaszi fagykárt szenvedett szőlő- és gyümölcstermelők
Az idén több hullámban érkező tavaszi fagy súlyos károkat okozott…
Tovább olvasom >Új támogatások segítik a hazai halgazdálkodás és akvakultúra fejlesztését
Két új pályázati felhívás összesen több mint 8 milliárd forint…
Tovább olvasom >További cikkeink
Falusi romantika Budapest szívében: megnyitott a Puli és Juhász pesti csárda a belvárosban
Harcsapaprikás, túrós csusza és aranygaluska – juhászbölcsességgel tálalva, puli-lelkesedéssel fűszerezve.…
Tovább olvasom >Zöldség drágábban, mint hús? – Megfordult a világ az élelmiszerpiacon
Miközben évtizedekkel ezelőtt a zöldség volt az olcsó alternatíva a…
Tovább olvasom >NGM-helyettes államtitkár: még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra
Már több mint 21 ezren vállaltak munkát a Nyári diákmunka…
Tovább olvasom >