Kiiktatja a mesterséges adalékokat a Cheetos és Doritos snackekből a PepsiCo
A PepsiCo mesterséges színezékek és ízesítők nélküli változatokat dob piacra népszerű snackjeiből, köztük a Cheetosból és a Doritosból az Egyesült Államokban.
A vállalat emellett a Lay’s és a Tostitos márkákat is újrapozicionálja, kiemelve azok leegyszerűsített összetevőlistáját és mentességét a szintetikus adalékanyagoktól.
A lépés része a gyártó fogyasztói és szabályozói nyomásra reagáló stratégiájának, mely figyelembe veszi, hogy egyre nagyobb a fogyasztói igény a természetesebb, „clean-label” összetevőkre és az egészségesebb alapanyagokra. A cég a közeljövőben fokozatosan áll át természetes színezékek használatára teljes termékportfóliójában, illetve új opciókat is kínálna az egészségtudatos vásárlóknak.
Ramon Laguarta vezérigazgató elemzőknek elmondta: a Lay’s márkát „valódi élelmiszerként” kívánják pozicionálni, amely csak burgonyát, olajat és sót tartalmaz. Hasonló irányt vesz a Tostitos márka fejlesztése is, míg más termékeknél fehérjével, rosttal vagy teljes kiőrlésű gabonával tervezik dúsítani az összetételt. Az év végétől megkezdődik a Frito-Lay és a Quaker márkák átformulálása is, melynek eredményeként a termékekben avokádó- és olívaolajat kezdenek használni.
A PepsiCo tervei nem pusztán élelmiszerekre, de italokra is vonatkoznak: a cég belépne a „folyékony fehérje” kategóriába, és nincs kifogása az ellen, hogy termékeiben cukrot használjon, ha a fogyasztók úgy kívánják.
Kapcsolódó cikkeink
Újabb beruházással bővíti az üdítőital-gyártást a Carlsberg az Egyesült Királyságban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >DIJO Tortilla chips és Salsa szósz többféle ízesítésben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Beszáll PepsiCo a „dirty soda” őrületbe – jön a Dirty Mountain Dew Cream Soda
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
A német nagykereskedelmi árak éves és havi összevetésben is emelkedtek szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Szeptemberben 9,88 százalékra gyorsult az élelmiszerinfláció Romániában
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A zöld jövőről egyeztetett Palkovics László Sopronban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >