GfK-Ipsos: Kiemelkedő kora reggeli és kora délutáni hallgatottság decemberben
Az év utolsó hónapjában is jelentős mennyiségű időt töltött a magyar lakosság rádiózással, különösen reggel 7 és 9 óra között, illetve a délután 14 és 15 óra közötti idősávokban. 2010 decemberében (egy átlagos hétköznapon vagy egy átlagos hétvégi napon) a 15 évnél idősebb magyar népesség 87 százaléka, azaz 7 406 000 fő hallgatott rádiót, a naponta rádiózásra fordított idő a hallgatók körében pedig átlagosan 4 óra 10 perc volt – közölte a GfK-Ipsos.
Decemberben az ünnepekre való készülődés miatt még inkább jellemző volt az a tendencia, hogy hétköznap a rádióhallgatás jelentősebb mértékű, mint a hétvégi napokon. A rádióhallgatás napi görbéje a korábbi hónapokhoz képest kisebb eltérést mutat abban a tekintetben, hogy decemberben korábbra tolódott a műsorokba való bekapcsolódás ideje. A kora reggeli 7 és 8 közötti idősávban tapasztalt hallgatottság kiemelkedő volt a korábbi hónapokhoz viszonyítva, hiszen a lakosság majdnem harmada bekapcsolódott ebben az időben valamely rádió műsorába.
A délelőtti hallgatási maximum is korábbra tolódott, így az átlagnapi hallgatottság délelőtt 8:45-kor érte el a csúcsot, egy órával korábban, mint a megelőző hónapokban.
A kora délutáni hallgatottság is megváltozott a novemberi hónaphoz viszonyítva, hiszen a kimagasló kora reggeli hallgatottság mellett a kora délutáni elérés is jelentősebb volt decemberben: 14:00 és 15:00 között 21 százalékos elérés volt jellemző, azaz ebben az idősávban a magyar lakosság ötödét lehetett elérni a különböző rádióadókon keresztül.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
KSH: az ipari termelés 7,2 százalékkal csökkent szeptemberben
2024 szeptemberében az ipari termelés volumene 7,2, munkanaphatástól megtisztítva 5,4…
Tovább olvasom >A dolgozó fiatalok többsége fizetésemelésre számít
Saját fizetésük alakulását tekintve a dolgozó fiatalok többsége, 75 százaléka…
Tovább olvasom >Banai Péter Benő: jövőre a magyar gazdaság 3 százalék fölött növekedhet
Jövőre a magyar gazdaság, a gazdasági semlegesség értékelvű politikájára támaszkodva…
Tovább olvasom >