K&H: nyaralásnál is érdemesebb kártyával fizetni készpénz helyett
A macerás külföldi készpénzváltásra kínál megoldást a K&H. A pénzintézet ugyanis a kártyás vásárlások konverziós költségét visszatéríti azoknak, akik augusztustól szeptember végéig külföldön a K&H-s kártyájukkal vagy okoseszközös applikációjukkal, Google Payjel, Apple Payjel, Garmin Payjel vagy Xiaomi Payjel fizetnek.

Könnyebb lesz a folyamat
Eleve számos előnye van a kártyás vásárlásnak a készpénzes fizetéssel szemben, most pedig újabb érv szól az előbbi mellett a K&H mostani szezonban elérhető megoldásának köszönhetően.
Visszatérítést kapnak a „kártyázók”
A pénzintézet ügyfeleinek, akik augusztus 1. és szeptember 30. között külföldön fizetnek kártyával, nem kell törődniük a devizakonverzió költségével, ezt ugyanis – legfeljebb 5000 forintig – a K&H október 31-ig visszaadja minden érintetteknek.
„Ezzel a lépéssel szeretnék arra ösztönözni a nyaralókat, hogy bátran használják külföldön is K&H-s bankkártyájukat vagy az okoseszközös megoldásainkat, így a Google Payt, az Apple Payt, a Garmin Payt vagy a Xiaomi Payt. A visszatérítés automatikusan minden érintettnek jár, nem kell hozzá semmilyen igénylést vagy kérelmet benyújtani”
– mondta Molnár Gergő, a K&H lakossági marketing vezetője. Hozzátette, a kedvezmény a külföldi vásárlásokra vonatkozik, devizakonverzióval járó netes, online tranzakciókra, megrendelésekre, például Spotify- vagy YouTube-előfizetésre nem.
A K&H kedvezményének köszönhetően az elektronikus fizetés kézenfekvő választás. Így ugyanis nem kell sorban állni a pénzváltóknál, amelyek költséget számíthatnak fel. A K&H-s kártyákkal történő külföldi vásárlás kényelmesebb és teljesen ingyenes, a kedvezményhez nem kell tenni semmi kivételeset. Ezzel szemben más szolgáltató kártyájával történő fizetés esetében a vásárlások előtt szükség van külön „pénzfeltöltésre”, valamint a saját számlák közötti devizaváltásra, azaz konverziós átvezetésre.
„A K&H-s kártyát vagy okoseszközös megoldást elég csak elővenni a fizetésnél. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy a belföldön költségmentes kártyás vásárláshoz hasonlóan a külföldi fizetések is ingyenessé válnak a szóban forgó időszakban. A kártyás fizetések mellett az ATM-es készpénzfelvételekre is vonatkozik majd a devizakonverziós kedvezmény, ám ezzel együtt is érdemesebb az elektronikus fizetést választani”
– tette hozzá a szakember.
Jelentős növekedés külföldön
Molnár Gergő a jegybanki adatokat idézve azt mondta, évek óta fokozatosan növekszik a magyarországi bankkártyákkal külföldön történő vásárlások száma és összege.
2022-ben több mint 134 millió tranzakcióra 1973 milliárd forintot meghaladó összeg jutott, ami 22 és 52 százalékos növekedésnek felel meg az egy évvel korábbihoz képest. A járvány előtti évhez, azaz 2019-hez képest pedig 49 százalékkal nőtt a külföldi bankkártyás fizetések száma, míg az összeg 85 százalékkal emelkedett.
Kapcsolódó cikkeink
K&H: anyagi biztonság? nagyon vegyes a kép
A középkorú magyarok 26 százaléka rendelkezik 589 ezer forintos jövedelemmel,…
Tovább olvasom >K&H fenntarthatósági index: több a jó szándék, de a tettek még váratnak magukra
A 300 millió forintnál nagyobb árbevételű hazai vállalatok körében végzett…
Tovább olvasom >K&H: hiánypótló iránytűt kapnak a befektetők
Elindult a K&H Értékpapír – befektetői hangulatindex, amely heti rendszerességgel…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fitch: élénkülő világgazdaság a vámháborús enyhülés nyomán – Kína és az USA húzhatja a növekedést
A vártnál erősebb gazdasági teljesítményre számít 2025-ben a Fitch Ratings:…
Tovább olvasom >A dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökken
A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami…
Tovább olvasom >A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad
A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat…
Tovább olvasom >