K&H: nő a készpénz-befizető ATM-k népszerűsége, változik a fiókok szerepe
A K&H Banknál egyre népszerűbbek a készpénz-befizető automaták (ATM-ek) és az automatizált készpénzforgalmú fiókok, az első fél évben 36 százalékkal, 752 ezerre nőtt a befizetések száma az előző évhez képest, a teljes befizetett összeg pedig 35 százalékkal 236 milliárd forintra emelkedett – mondta Rajna Gábor, a K&H Bank lakossági értékesítési igazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
A K&H befizető automatái a 6 évvel ezelőtti indulásuk óta átlépték az 1 milliárd forintos összeget, eddig összesen több mint 3 millió tranzakciót bonyolítottak le.
Rajna Gábor elmondta: a bankok fiókhálózatára továbbra is igény van, mivel a fiókokban minden tranzakciót gyorsan és biztonságosan el lehet végezni, de már automatizáltan és egyre inkább digitális megoldásokon keresztül. Az elektronikus megoldások térnyerése miatt a fiókokban dolgozó banki szakértők sokkal jobban koncentrálhatnak a tanácsadásra – tette hozzá.
Magyarországon a 100 ezer nagykorú lakosra jutó kereskedelmi bankfiókok száma 2008 és 2017 között 18-ról 15-re mérséklődött, azaz 17 százalékkal csökkent, míg az Európai Unióban átlagosan 43-ról 29-re esett vissza, ez több mint 30 százalékos csökkenés – ismertette Rajna Gábor, ugyanakkor jelezte: szó sincs arról, hogy eltűnnek a bankfiókok, azok az elmúlt évtizedekben megszokotthoz képest más funkciókat látnak majd el a jövőben.
A K&H-nak jelenleg 208 fiókja van országszerte, ezek harmada automatizált a készpénz ki- és befizetés a szempontjából – mondta. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Havi nettó 312 ezer forinttól 800 ezerig a háztartásban – ez mire elég?
Az első negyedévben 592 ezer forint volt a középkorúak háztartásában…
Tovább olvasom >K&H: megállíthatatlanok az okoseszközök
Látványosan nőtt a mobilfizetések összege a K&H ügyfelei körében: 2024-ben…
Tovább olvasom >Trendszetterré vált a digitalizációban a bankszektor
A bankszektor hosszú évszázadokon keresztül a stabilitás, a hagyományok és…
Tovább olvasom >További cikkeink
A szolgáltatások drágulása hajtja az inflációt – nem az élelmiszerek
Bár a közbeszédben és a kormányzati intézkedések fókuszában továbbra is…
Tovább olvasom >MLBKT: márciusban további fellendülést jelez a BMI
A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 51,2 – közölte…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: szükség van az árrésstopra
A keddi adatok is bizonyítják, hogy szükség van az árrésstopra…
Tovább olvasom >