K&H: folytatódik a rekordsorozat, 64 százalékkal többször fizettek okoseszközzel
Októberben közel 5 millió alkalommal fizettek az okoseszközeikkel a K&H-sok, ami másfélszerese az egy évvel korábbinak és új havi rekordot jelent. Az év első tíz hónapjában közel 42 millió okoseszközös vásárlás volt, ami 64 százalékos emelkedésnek felel meg, a fizetések összforgalma pedig 77 százalékkal 297 milliárd forintra nőtt. Az idei év első tíz hónapjában a Google Pay-forgalom átlépte a 100 milliárdos szintet. Az okoseszközös bankolás a jövőben még nagyobb teret nyerhet, ehhez hozzájárul majd Kate is, a pénzintézet virtuális asszisztense.
A hónapban több mint 4,925 milliószor vásároltak így, ez történelmi rekordot jelent – közölte a pénzintézet. A kiugró eredményt jelzi, hogy a múlt év első tíz hónapjában havi átlagban 2,5 milliónál, míg az idén majdnem 4,2 milliónál tartott a havi okoseszközös fizetések száma.
Százmilliárdos Google Pay-eredmény
“Az okoseszközös fizetéseknél mind a tranzakciók száma, mind a forgalom meredek emelkedőn van, utóbbi növekedésben persze szerepet játszik az inflációs hatás, sok termék és szolgáltatás ára ugyanis magasabb lett az idén. A tízhavi adatok is egyértelműen a digitális fizetések térnyerésére utalnak. Az idén január és október vége között összesen közel 42 millió fizetésre került sor, ez 64 százalékos éves emelkedésnek felel meg. A vásárlások összértéke 297 milliárd forintot tett ki, ami 77 százalékos növekedést jelent”
– mondta Árva András, a K&H, Az év legjobb digitális bankja, lakossági szegmensért felelős marketing vezetője.
A K&H-nál jelenleg négyféle okoseszközös fizetési megoldás – az Apple Pay, a Google Pay, a Xiaomi Pay és a Garmin Pay – érhető el, valamennyinél jelentős növekedés történt az év első tíz hónapjában mind a tranzakciók számát, mind a forgalmat tekintve. A Google Pay-fizetések száma 69 százalékkal közel 16 millióra emelkedett. Közben a fizetések összértéke átlépte a 100 milliárd forintot, ezért pontosan 101,4 milliárd forintra nőtt. Az Apple Pay esetében a vásárlások száma 62 százalékkal 25,8 millióra nőtt, a vásárlások értéke 74 százalékkal 193 milliárd forintra nőtt. Előbbiekhez képest a Garmin Pay és a Xiaomi Pay esetében visszafogottabbak a számok, de az emelkedés jelentős. Előbbinél a fizetések száma 56 százalékkal, utóbbinál 144 százalékkal emelkedtek.
Boom Kate segítségével
Az okoseszközös fizetések csak egy részét fedik le a digitális bankolásnak, amelynek további elterjedését elősegítheti Kate is, a K&H szeptemberben “munkába állt” virtuális asszisztense, aki a nap huszonnégy órájában elérhető.
Kate, magyarország egyetlen hangalapú digitális pénzügyi asszisztenseként értelmezni tudja a szóbeli utasítást, ha szükséges, akkor tisztázó kérdéseket tesz fel, majd a képernyőn összefoglalja a tranzakcióhoz kapcsolódó információkat. Kate számtalan területen tud segítséget adni, és jelentősen megkönnyíti az ügyfelek dolgát a mindennapi bankolás során.
Kapcsolódó cikkeink
Olcsóbb lett a gyümölcsjoghurt, de elszállt a narancslé ára
Egy év alatt 7 százalékkal drágultak a gyermekek által gyakran…
Tovább olvasom >K&H: félénkebbek a középkorú magyarok, hiába a nagyobb jövedelem
Évtizedes távlatban fokozatos növekedést mutat a középkorúak jövedelme, az elmúlt…
Tovább olvasom >Pesszimista kereskedelmi szektor, a bővülés szándékával
Milyen hatások befolyásolják jelenleg a magyar kiskereskedelmi vállalatok működését? Hogyan…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >