K&H digitális nyugdíjbiztosítás – Magyarországon elsőként
A tavaly bevezetett mobilbankos kockázati életbiztosítás után itt a K&H legújabb digitális innovációja, a digitális nyugdíjbiztosítás, ami szeptember 5-én vált elérhetővé a nagyközönség számára. Az új szolgáltatással az ügyfelek a K&H mobilbankban tudnak nyugdíjbiztosítást kötni, ami nemcsak Magyarországon, hanem a KBC Csoportban is egyedülálló.
![](https://trademagazin.cdn.webgarden.io/wp-content/uploads/2019/04/smartphone-1894723_640-300x200.jpg)
Már minden hatodik nyugdíjbiztosítást mobilon kötnek
Szeptember eleje óta elérhető a digitális nyugdíjbiztosítás a K&H mobilbankjában, amely ismét egy innovatív lépés az egyszerűbb, átláthatóbb ügyfélbarát kiszolgálás felé. A szerződéskötési folyamat során az ügyfélnek csupán egyetlen döntést kell meghoznia: hogy mekkora összeget szeretne havonta megtakarítani, ráadásul elég, ha a felkínált 3 lehetőségből dönt a számára legmegfelelőbb mellett. A folyamat magába foglalja a rendszeres átutalási megbízás rögzítését is, így a díjfizetés is biztosított a szerződés teljes tartamára.
“Célunk az volt, hogy ügyfeleink számára egyszerűbbé és kényelmesebbé tegyük a nyugdíjbiztosítási szerződések megkötését. A K&H digitális nyugdíjbiztosítás lehetővé teszi, hogy az ügyfelek bárhol, könnyen köthessenek nyugdíjbiztosítást”
– mondta Székely Pálma, a K&H értékesítés és életbiztosítási üzletágának vezetője.
Zsebben a digitális nyugdíjbiztosítás
A K&H új, digitális nyugdíj-megtakarításának további ügyfélbarát jellemzője a K&H autoinvest befektetési stratégia. Ennek lényege, hogy a portfolió-összetétel automatikusan az ügyfél életkorához, vagyis a hátra lévő tartamhoz illeszkedik. Kezdetben részvénytúlsúlyos befektetéssel a magasabb hozamra törekszik, míg később, a nyugdíjkorhatár közeledtével fokozatosan csökkenti a befektetések kockázatát, így védve meg az addig elért hozamokat. A K&H fenntartható jövő iránti elkötelezettségével összhangban kizárólag zöld, felelős eszközalapokat kínál a nyugdíjbiztosításban.
Az ügyfelek a mobilbanki szerződéskötési folyamat során láthatják, hogy a választott havidíjjal nyugdíjbiztosításuk lejárati összege várhatóan mekkora lesz és ez mekkora nyugdíj-kiegészítést jelenthet az állami nyugdíj mellett. A kalkuláció során az is feltüntetésre kerül, hogy milyen összegű adójóváírást vehetnek igénybe és összesen mennyi befizetést kell teljesíteniük a megtakarítási időszak alatt. A kényelmes ügyintézés jegyében minden szükséges dokumentum automatikusan megérkezik a megadott e-mail címre, így a teljes folyamat papírmentesen, egyszerűen intézhető. Az ügyfelek nemcsak a szerződést tudják mobilon megkötni, de ezt követően nyomon tudják követni nyugdíjcélú megtakarításuk értékét is.
“A digitális nyugdíjbiztosítás lehetősége az ügyfelek számára egy újabb lépést jelent a digitális pénzügyek világában, ami különösen a fiatalabb generációk számára alapvető igény”
– mondta Székely Pálma.
Kapcsolódó cikkeink
Középárfolyamon vásárolhatnak a K&H ügyfelei külföldön
A K&H február 10-én egy új, kedvező visszapénz kupont vezetett…
Tovább olvasom >K&H: javulóban a kormányzati intézkedések megítélése a kkv szektorban
Jelentősen, 8 ponttal javultak a kormányzat vállalkozásbarát intézkedéseivel kapcsolatos várakozások…
Tovább olvasom >700 ezer felhasználó, havi 2 millió utalás a K&H mobilbankjában
Januárban már hétszázezer mobilbanki ügyfél vette igénybe a K&H díjnyertes…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >