K&H: a fiatalok tízből hatszor okoseszközzel fizetnek
A K&H-nál 130 ezer fölé nőtt a fiatalok által nyitott bankszámlák száma. Ők pedig elég gyakran fizetnek kártyával, a harmadik negyedévben például naponta 84 ezer alkalommal. Az okoseszközös fizetések fölényben vannak, tízből hatszor ezt a megoldást választják a huszonhat év alattiak. A bankszámlák és a kártyás, okoseszközös fizetések egyre szélesebb körű használata miatt érthető, hogy az idén jubileumi évadát ünneplő K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedősorozatban is kiemelt szerepet kaptak ezeknek a témaköröknek az edukációja.
Az idén szeptember végén több mint 130 ezer 26 év alatti ügyfélnek volt bankszámlája a pénzintézetnél. Ez a két és fél évvel ezelőtti szinthez képest közel 15 százalék növekedést jelent – közölte a K&H. A pénzintézetnél bankszámlát vezető 26 év alattiak száma valamivel kevesebb Pécs teljes lakosságánál és lényegében megegyezik az egyik legnépesebb budapesti városrész, a XI. kerületben élők számával.
Többségben az okoseszközös vásárlások
Az érintett fiatalok gyakran használják a bankszámlájukhoz kapcsolódó fizikai és digitalizált bankkártyájukat: a harmadik negyedévben – azaz július eleje és szeptember vége között – majdnem 7,6 millió alkalommal vásároltak. Ezen belül a digitális fizetések száma meghaladta a 4,4 milliót azaz, közel 60 százalékban inkább a digitális fizetéseket választják a fiatalok, mely költések havi átlagértéke 127 415 forint” – emelte ki Rammacher Zoltán, a K&H lakossági ügyfélszegmens marketing vezetője.
Szerinte a fiatalok számára sokkal inkább magától értetődő az okoseszközös gyors és kényelmes fizetés használata, akár a fizikai kártya kihagyásával is hiszen a mobiltelefonjuk használata mindennapjaik szerves része, így szívesen intézik napi pénzügyeiket is telefonjukon. A saját bankszámla nemcsak a zsebpénz kezelését teszi egyszerűbbé és biztonságosabbá, de segít megismerkedni a pénzügyek világával és elsajátítani a tudatos pénzkezelés alapjait, mely hozzájárul önállóságuk fejlődéséhez is. Emellett a bankszámlára érkező zsebpénzük vagy egyéb eseti bevételeiket megtakarítási számlán gyűjthetik, amivel elérhetik kisebb-nagyobb céljaikat.
Fontos segítség a bankolás világához
A fogyasztói szokásokat figyelembe véve, az idén tizenötödik jubileumi évadát ünneplő K&H Vigyázz, kész, pénz! diákoknak megrendezett pénzügyi vetélkedője, valamint, a felkészítő anyagai a tudatos bankhasználatra és a készpénzmentes fizetésre fókuszálnak. A versenyhez kapcsolódó oktatási anyag idén kiegészült Magyar Nemzeti Bank Tudásbázisának egyes részeivel annak érdekében, hogy a diákok még szélesebb körű teljesebb képet kaphassanak a bankolásról és a tudatos pénzügyekről.
A 15. jubileumi évadához érkezett vetélkedőben eddig közel 900 település több, mint 2 ezer iskolájából mintegy 90 ezer általános és középiskolás mérte össze tudását. A többfordulós versenyre ebben a tanévben 2025. január 26-ig lehet jelentkezni, a döntőre pedig majd jövő májusban kerül sor, amelyen a legjobb csapatok és az őket felkészítő pedagógusok, csapatvezetők is értékes díjakat kaphatnak.
Kapcsolódó cikkeink
Van azért jó hír is a megtakarításokat nézve
Bár a középkorúak átlagosan hét hónapra elegendő tartalékkal rendelkeznek, 33…
Tovább olvasom >K&H: sokaknál nagyon szorít a cipő
Bár a középkorúak átlagosan hét hónapra elegendő tartalékkal rendelkeznek, 33…
Tovább olvasom >A jól használt mesterséges intelligencia időt és pénzt takarít meg számunkra
A karácsonyi időszak örömteli, ám pénzügyileg megterhelő is lehet. Az…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: A harmadik negyedévében a gazdaság teljesítménye 0,7százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakihoz képest
Magyarország bruttó hazai termékének (GDP) volumene 2024 harmadik negyedévében a…
Tovább olvasom >Állatfeldolgozás 2024-ben: Növekvő sertés- és baromfivágások, csökkenő szarvasmarha- és juhfeldolgozás
2024 első három negyedévében vegyes eredményeket mutattak a magyar vágóhidakon…
Tovább olvasom >Lakásfelújítás: új lehetőség a SZÉP-kártyával
A kormány döntése értelmében 2025-től a SZÉP-kártyán rendelkezésre álló összeg…
Tovább olvasom >