Kétmillió tonnás zöldségtermésre számíthatunk
Kétmillió tonna körül várható az idei zöldségtermés, és ez 5-10 százalékkal több lehet a tavalyinál. Csemegekukoricából rekordok születhetnek – írja az agrarszektor.hu.
A hajtatott zöldségek mennyisége 10-15 ezer tonnával lehet több a múlt évinél, elérheti a 440-445 ezer tonnát – mondta az MTI-nek Ledó Ferenc, a Magyar Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke. A két legfontosabb növényből is 5-10 százalékos termésnövekedés várható, paprikából mintegy 5 ezer, paradicsomból pedig 8-10 ezer tonnával többet takaríthatnak be a tavalyinál.
A szabadföldi zöldségekből a csemegekukoricánál nagyon jó termés várható, több helyen is rekord mennyiséget takaríthatnak be a gazdálkodók. Így a csemegekukorica összmennyisége várhatóan meghaladja majd az 500 ezer tonnát. A növénynek kifejezetten jót tett a nagy meleg, csak a kukoricamoly ellen kellett hathatósan védekezniük a termelőknek. Tavaly mintegy 470 ezer tonna termett.
A zöldborsó betakarítása befejeződött: az idén 85-90 ezer tonna volt a termés, ez várhatóan 5-8 százalékkal lesz több, mi az előző évben. Az ipari paradicsom betakarítása most mintegy 60 százalék körüli, a termésmennyisége 120-130 ezer tonna körüli lesz várhatóan, ami a tavalyinál 10 ezer tonnával lehet több.
A fokhagyma mennyisége a múlt évihez hasonló 7,5-8,0 ezer tonna lesz, a minőség a tavalyinál jobb. A vöröshagymából 60-65 ezer tonnára számítanak, néhány százalékkal többre a tavalyinál. A betakarítás a kétharmadánál tart. A gyökérzöldségek mennyisége a tavalyi szinten lesz. Az idei zöldség és gyümölcstermés összességében a múlt évi, 2,76 millió tonna körül alakul várhatóan. (agrarszektor.hu)
Kapcsolódó cikkeink
AM: végéhez ért az idei betakarítás és a vetés
Befejeződtek az idei évben az őszi betakarítási és a vetési…
Tovább olvasom >November végétől pályázhatnak az AKG-ban való részvételre a szőlőtermelők
Kiemelkedő lehetőség a szőlőtermelőknek az új Agrár-környezetgazdálkodási támogatási programban (AKG)…
Tovább olvasom >Lengyel kormányfőhelyettes: az EU-Mercosur együttműködési szerződés veszélyezteti a lengyel mezőgazdaságot
Az Európai Unió és a dél-amerikai Mercosur szabadkereskedelmi övezet tagállamai…
Tovább olvasom >További cikkeink
A kakaó, a kávé és a tea árai drágítják a globális élelmiszerimport-számlát a gazdagabb országok számára
A globális élelmiszerimport-számla az előző évhez képest várhatóan 2,2%-kal, több…
Tovább olvasom >Ritkábban használják a mesterséges intelligenciát a munkához a magyarok, mint a nemzetközi átlag
A magyar munkavállalók a globális átlagnál ritkábban használják a mesterséges…
Tovább olvasom >Nagy Miklós: „Túl gyors tempót diktál az EPR-rendszer”
A kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer (EPR) 2023-as bevezetésével az iparági…
Tovább olvasom >