Kétmilliárdos fejlesztés a Büki Gyógyfürdőben
Kétmilliárd forintos fejlesztést követően új szaunavilággal, beltéri étteremmel, gyermekfoglalkoztatóval és medical wellness részleggel bővült a Büki Gyógyfürdő, az új épületrészeket ünnepélyes keretek között pénteken adták át.
A fejlesztésnek köszönhetően az élményfürdő tágas pihenőrészekkel is bővült, elkészült egy újabb gyermekmedence és új beltéri csúszdákkal is gazdagodott a létesítmény – jelentette be az ünnepségen Németh István, a Büki Gyógyfürdő Zrt elnök-vezérigazgatója.
A most megvalósult fejlesztés legnagyobb attrakciója a szaunavilág, amely egyidejűleg 150 vendég befogadására képes, tepidárium, gőzfürdők, infra- és finn szaunák, aromaszauna, és kültéri ördögszauna várja a lazulni és felfrissülni vágyókat.
A beruházásról szólva Németh István elmondta, hogy a projekt tervezett kölsége 1 milliárd 750 millió forint volt, a beruházás kivitelezése a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program keretében 30 százalékos pályázati támogatással valósult meg, ám a projekt összköltségén túl még további 250 millió forintra volt szükség, amelyet a részvénytársaság saját forrásaiból fedezett. A projekt 70 százalékos önrészét egyébként 1,2 milliárd forint értékű kötvénykibocsátással teremtették elő.
Az avatóünnepségen Kovács Ferenc a Vas Megyei Közgyűlés elnöke (FIDESZ) a gyógyfürdő történetét idézte fel, megemlítve azt a tényt hogy a tulajdonos megye és Bük városa évtizedeken át nem vett ki osztalékot a társaságból, ezzel támogatta, hogy a pályázati források mellé legyen pénz az önrész biztosítására és a folyamatos fejlesztésekre.
Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója az ünnepségen arról szólt, hogy Nyugat-Magyarországi Régió megelőzve a Balatont is, Magyarország legfontosabb turisztikai régiójává vált.
A vendégéjszakák tekintetében a régióban tavaly 50 százalékos volt a növekedés, az idei év első öt hónapjában pedig az előző évhez képest további 4,6 százalékos növekedést regisztráltak.
Mindezeknek ellentmond, hogy a napokban a turizmusból élő büki vállalkozók egy közleményt adtak ki, amelyben azt jelzik, hogy a vendégeik száma az utóbbi években 30 százalékkal csökkent. Ennek oka, hogy a belföldi és külföldi turisták is elsősorban a nagyobb szállodák, valamint a gyógyfürdő szolgáltatásit veszik igénybe, nem pedig a település vendéglátóhelyeinek kínálatát.
A helyi vállalkozók ezért tárgyalásokat sürgetnek a térség idegenforgalmának fellendítését szolgáló komplex ajánlatok közös kimunkálása érdekében – írja az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Megújul a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete
Megújul 300 millió forintból a Tiszafüredi Szabadvízi Strand és környezete,…
Tovább olvasom >Közülük választják ki az idei Év Bortermelőjét
Lezárult Az Év Bortermelője Magyarországon díj 2024-es jelölési szakasza. 850…
Tovább olvasom >Aprócska popcorn üzem – A nap videója
Ha 5-10 éve Apró Séf volt animációs filmjeink legkedvesebb hőse,…
Tovább olvasom >