Két új központi raktárral bővülést tervez a Reál
A Reál a 2011-es évet az érezhetően gyenge fizetőképes keresletnek köszönhetően a megelőzőhöz hasonló forgalmi adatokkal zárta. A csekély növekedés inkább csak az inflációnak tudható be.
A vállalat életében mérföldkőnek számító változást az év vége hozta el. Ekkor született meg ugyanis hosszas előkészületek után a döntés arról, hogy két új önálló központi raktárház indításával hat megyében a Reál központ közvetlenül is piacra lép.
Az azóta meg is nyílt raktárházak Budapesten és Pécsett az élelmiszer és háztartási vegyi áru teljes szortimentjével állnak viszonteladó partnereik rendelkezésére. A pécsi áruház már a lakosság felé is megnyitott, aminek eredményeképpen a magánvásárlók is részesülhetnek a C+C nagyker nyújtotta (ár)előnyökből. Az áruház megnyitásával a Reál a dél-dunántúli régióban egy többfunkciós, minden vásárlói és viszonteladói igényt kielégítő áruházat tudott felmutatni.
A két központi raktárház megnyitása azt is jelenti, hogy az ország középső és dél-dunántúli részén, mintegy hat megyét lefedve a Reál nem a tagvállalatain keresztül, hanem közvetlenül, saját raktárházaiból látja el a hálózathoz csatlakozott, illetve független üzleteket.
– Egy központi logisztikai bázis kialakítását és saját raktárak működtetését már évek óta szükségesnek láttuk és terveztük. A fejlesztés megvalósításához mostanra áll össze minden szükséges tényező – mondta Kujbus Tibor, a Reál ügyvezetője. – Fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy a beruházás teljes egészében saját tőkéből valósult meg, amellyel mintegy 80 új munkahelyet is teremtettünk. Az új raktárházak indulásával, illetve a Reál központ közvetlen piacra lépésével a teljes Reál cégcsoport struktúrája egységesebbé válik, a piac ellátása és szervezése hatékonyabban tud működni, aminek eredménye reményeink szerint a csatlakozott üzletek forgalmának és jövedelmezőségének növekedésében fog testet ölteni.
A Magyarországon jelen lévő élelmiszer kiskereskedelmi vállalatok közül az 5. helyen álló Reál cégcsoport életében mérföldkőnek számít, hogy maga a Reál központ tényleges áruforgalommal is megjelent a kereskedelmi piacon.
A tulajdonosi kör koncentrálódásával a Reál cégcsoport tulajdonosi szerkezete egységesebbé, szervezete hatékonyabbá válik, kereskedelmi szempontból fegyelmezettebb és strukturáltabb munkát tud végezni.
– A központi raktárházak megnyitása közvetlenül is lehetővé teszi a központban dolgozó kollégák számára a konkrét piaci információk naprakész ismeretét, így a reakcióidők lerövidülésével, az azonnali reagálással a teljes hálózat hatékonysága javulhat – teszi hozzá Kujbus Tibor.
A következő tervezett fejlesztés az összes nagykereskedelmi raktárt összekötő egységes informatikai rendszer kiépítése, ami a jelenlegi két raktárban bevezetésre kerülő rendszer kiterjesztését jelenti a Reál többi regionális nagyker-központjára vonatkozóan is.
A fejlesztések és egységesítések bevezetésétől a Reál az üzletek sokkal magasabb színvonalon történő ellátását, így további piaci növekedést remél.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >Nehéz helyzetben a sertéshúságazat: emelkedő költségek, csökkenő fogyasztás és átalakuló szokások
Évek óta kihívásokkal néz szembe a hazai és az uniós…
Tovább olvasom >Az NGM tájékoztató levélben kéri az embereket, hogy költsenek
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztató levélben fogja értesíteni az önkéntes…
Tovább olvasom >