KAVOSZ: az uniós források felhasználásában 2017 erős év lesz
Az európai uniós források felhasználásában 2017 erős év lesz, miután hihetetlen mennyiségű uniós forrás érkezik a piacra – hangsúlyozta Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Kifejtette: a KAVOSZ jó döntésnek tartotta és támogatta, hogy az uniós pályázatokat 2017 közepéig jelentessék meg.
Krisán László elmondta, a Brexit azzal járhat, hogy valakinek az uniós költségvetésébe be kell fizetnie a britek kilépésével kieső 11 százalékot, vagy az uniós pénzeket arányosan lejjebb kell venni. Szerinte aki előrébb jár az uniós források felhasználásában, a kiírások megjelentetésében, kötelezettségvállalásban, azok jobban járhatnak.
A KAVOSZ vezérigazgatója szólt arról is, hogy a tavaly főként előleget fizettek ki a nyerteseknek, a projektek megvalósítása 2017-ben jelentős megrendelést hoz az építőiparnak, de gondot jelenthet a munkaerő „szűk keresztmetszete”, viszont jó, hogy „pörög a gazdaság”. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Történelmi kamatcsökkenés a Széchenyi Kártya Programban! A bankszektor és a KAVOSZ újabb szerepet vállal a kkv-k fejlődéséért
A KAVOSZ Zrt. aktív közreműködésével, szoros összefogásban a hazai bankszektorral…
Tovább olvasom >Több tájékoztatás kell az ESG-előírásokról a magyar kkv-k számára
Bár az idei évben bevezetett ESG szabályozás egyelőre csak a…
Tovább olvasom >Távozik Parragh László a KAVOSZ éléről is
Parragh Lászlónak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) után a…
Tovább olvasom >További cikkeink
Árrésstop árnyékában: így alakulnak a húsvéti bevásárlás költségei 2025-ben
Az idei húsvéti bevásárlási szezon igazi meglepetése nem a csokinyúl…
Tovább olvasom >Az élelmiszerbiztonságra is kihathat a ragadós száj- és körömfájás-járvány
Miközben a hatóságok versenyt futnak az idővel, hogy megfékezzék a…
Tovább olvasom >Az euróövezetben lassult a fogyasztói árak emelkedésének üteme márciusban
Márciusban az előzetesen becsültnek megfelelően mérséklődött az éves infláció az…
Tovább olvasom >