KAVOSZ: a tej- és sertéságazat vállalkozásai is kaphatnak kamat- és költségmentes hitelt
Az Agrár Széchenyi Kártyán keresztül a tejhasznú tehén-, illetve sertéstartással foglalkozó kis- és középvállalkozásoknak is nyújt kamat-és költségmentes hitelt a Földművelésügyi Minisztérium (FM) – közölte a KAVOSZ Zrt. kedden az MTI-vel.
A Széchenyi Kártyaprogramot működtető társaság közleményében hangsúlyozza, hogy a jégkárt, fagykárt szenvedett agrárvállalkozások után a tárca a kedvezőtlen piaci helyzetben lévő tej- és sertéságazatokra is kiterjesztette az Agrár Széchenyi Kártyához kapcsolódó teljes támogatás igénybevételének lehetőségét.
Az állam az érintett agrárvállalkozásoknak a 2016. december 31-ig benyújtott hiteligénylések alapján megkötött, maximum 1 éves futamidejű szerződésekhez ad 100 százalékos kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatást – közölte a KAVOSZ, megjegyezve, hogy a gazdák nulla költségű finanszírozását az egyéb költségek – például regisztrációs díj, bírálati díj, értékbecslés – együttes összegével megegyező támogatással teszi lehetővé.
A KAVOSZ tájékoztatása szerint a támogatás állategységenként legfeljebb 500 000 forint, összesen legfeljebb 50 millió forint összegű hitelszerződéshez vehető igénybe.
A hitelt azok a tejhasznú tehén, illetve sertéstartással foglalkozó vállalkozók is igényelhetik, amelyek már rendelkeznek Széchenyi Kártya, vagy Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitellel, és vállalják, hogy a korábbi tartozásukat az újonnan igényelt keretből kiegyenlítik – tájékoztatott a KAVOSZ Zrt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Történelmi kamatcsökkenés a Széchenyi Kártya Programban! A bankszektor és a KAVOSZ újabb szerepet vállal a kkv-k fejlődéséért
A KAVOSZ Zrt. aktív közreműködésével, szoros összefogásban a hazai bankszektorral…
Tovább olvasom >Több tájékoztatás kell az ESG-előírásokról a magyar kkv-k számára
Bár az idei évben bevezetett ESG szabályozás egyelőre csak a…
Tovább olvasom >A fejlesztési programok biztosítják a magyar sertéságazat jövőjét
A fejlesztési programok biztosítják, hogy Magyarországon a termelők hatékonyan és…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >