Karácsonyi hangulat már az előkészületek során is: Zewa tippek

Szerző: Trademagazin Dátum: 2024. 12. 19. 11:31

Akkor ünnep igazán az ünnep, ha ragyog – azaz, ha tiszta, szép és otthonos a lakás, meg persze ha nem kell emiatt annyira kifáradnunk, hogy már ünnepelni se legyen kedvünk. A Zewa karácsonyi tippjei abban segítenek, hogy egyszerű és praktikus megoldásokkal már a készülődés is ünnepi hangulatban telhessen.

Tehermegosztás

Mindenkinek könnyebb, ha a feladatokat sokfelé osztjátok, és mindenki jobban érzi magát a fa alatt, ha arra gondol, hogy az előkészületekből ő is kivette a részét. „Jobb adni, mint kapni” – ez a lakás ünneplőbe öltöztetésének időszakára is igaz.

Oszd be az erődet!

Nem kell mindent egyszerre megcsinálni. Készíts tervet, állítsd fontossági sorrendbe a feladatokat, és legyen egy B terv arra az esetre is, ha valamire nem jut idő: ne a legfontosabbat hagyd a végére.

Természetes takarítószerek

A fenntarthatóság ott kezdődik, hogy amikor csak lehet, természetes (alap)anyagokat használunk. Az ecet és a szódabikarbóna kiváló vízkő- és zsíroldó – az előbbi fugatisztításhoz is remek –, a citromlével pedig könnyű eltávolítani a konyhapult foltjait. Annak se mindegy, hogy mit lélegez be, aki éppen takarít, meg persze a többieknek sem, és a környezet is meghálálja, ha kevesebb vegyszerrel terheljük.

Hagyd állni!

Ha odaégett, ha rászáradt, ha nem akar lejönni: áztasd be és várj egy kicsit. A szódabikarbónás vagy sós víz csodákra képes – többet ésszel, mint erővel. Ha egy napig ázott, megsúrolod mosogatószivaccsal, és utána sokszor tényleg elég már egy papírtörlős áttörlés is.

Figyelj az illatokra!

Ha visszagondolsz a gyerekkori karácsonyokra, az emlékeidben a színek mellett először valószínűleg az illatok jelennek meg. Tedd feledhetetlenné az idei karácsonyt néhány ügyesen elhelyezett természetes illatosítóval: narancshéjba szúrt szegfűszeggel, almaszeletekkel, vaníliarúddal, lucfenyőággal – látványnak sem utolsóak, és a légkört is ünnepivé varázsolják.

Eddig azért nem használtál papírtörlőt, mert nem akartad csak egyszer használható termékkel növelni a szemét mennyiségét? Akkor jó hírünk van: ez már a múlt, felejtsd el!

A Zewa új Wisch&Weg papírtörlője akár háromszor is felhasználható, nedvesíthető és kicsavarható, bírja a dörzsölést, nem szöszölődik/morzsálódik, illetve komposztálható: természetes anyagokká bomlik le, tehát tényleg mehet a komposztba (amennyiben nem érintkezett nem komposztálható anyaggal, például vegyszerrel vagy olajjal).

Mindehhez a TAD forrólevegős gyártási eljárás páratlan nedvszívó képességet is biztosít, amiről most te is meggyőződhetsz.

Adventi csillagok recept & konyhai takarítási tippek

Sütés, főzés, takarítás – a karácsony erről is szól. Abban, hogy ne teher, hanem igazi ünnep legyen, idén a Zewa tippjei is segítenek. Oldd meg egyszerűbben, legyen még finomabb, töröld le egyetlen mozdulattal és használd újra. Tedd könnyebbé a készülődést, alkoss gyönyörű finomságokat és élvezd az ünnep meghitt hangulatát!

Adventi csillagok 

Hozzávalók (kb. 40 csillaghoz)

A tésztához:

  • 1/2 bio narancs
  • 325 g búzaliszt
  • 125 g porcukor
  • 3 evőkanál őrölt mandula
  • 1 csomag Bourbon vaníliáscukor (8 g)
  • 250 g vaj
  • 1 tojás (M-es méret)

A díszítéshez:

  • 100 g színes csokoládédrazsé
  • 20 g porcukor
  • 40 db szem alakú cukor (a csillagok szemeit fogják adni)
  • piros ételfesték

Elkészítés:

  • A narancsot forró vízben megmossuk, a héját lereszeljük és a levét kifacsarjuk.
  • A lisztet, a porcukrot, a mandulát, a vaníliáscukrot és a narancs reszelt héját összekeverjük, a vajjal és a tojással sima tésztává gyúrjuk, majd sütőpapírba csomagolva kb. 1 órára a fagyasztóba tesszük.
  • A sütőt 180 fokra előmelegítjük (légkeveréses fokozaton).
  • A tésztát belisztezett munkafelületen kinyújtjuk, csillag alakú formával kb. 40 kekszet szúrunk ki, majd kettő, sütőpapírral bélelt tepsiben elosztjuk őket.
  • A csokoládédrazsét a csillagok közepére tesszük, és a csillag egy vagy két szárát ráhajtjuk. A kekszeket kb. 10 perc alatt aranybarnára sütjük, és süteményrácson hagyjuk kihűlni.
  • A porcukrot egy kevés narancslével simára keverjük, és a cukorból készült szemeket ezzel rögzítjük. A maradék cukormázat megszínezzük a piros ételfestékkel, és a csillagokra szájat és piros arcot festünk.

Tipp:

Díszítsétek adventi csillagjaitokat tarka cukorgyöngyökkel, cukormázból készült szemüveggel és sapkával.

Elkészítési idő: 40 perc (ebből kb. 10 perc a sütési idő) plusz 1 óra a tészta hűtése; Nehézségi fok: közepes; Adagonként 111 kcal, fehérje: 2 g, zsír: 6 g, szénhidrát: 13 g

Így tisztítsd meg a tűzhelyet vagy a főzőlapot, ha több rétegben ráégett az étel:

A kerámia és az indukciós főzőlap tisztítása: 

  1. Győződj meg arról, hogy a főzőlap teljesen lehűlt, majd a rárakódott morzsákat, zsírt és egyéb ételmaradványokat távolítsd el egy háztartási papírtörlővel.
  2. A főzőlapra fújj vagy nyomj egy adag tisztítószert (amely nem karcol), és hagyd állni a főzőlapokon néhány percig! Kövesd a felhasználói utasítást, s mindig végezz egy kis felületen próbatisztítást, ha az adott terméket először használod!
  3. Egy nedves papírtörlővel töröld le a tisztítószert, egyúttal távolítsd el az ételmaradványokat.
  4. A ráégett foltokat (ami gyakori jelenség) műanyag kaparókanállal szedheted le. Ha előkeresed a főzőlapra vonatkozó használati kézikönyvet a fiók mélyéről, hasznos tippeket találhatsz a kerámia és indukciós főzőlapok tisztításához megfelelő eszközökről.
  5. Egy konyhai papírtörlő segítségével töröld szárazra a tűzhely felszínét!

A gáztűzhely tisztítása:

  1. A főzőrácsot, a gázrózsát és (ha van) a lángelosztót távolítsd el, és áztasd szappanos vízbe – ez a tisztítás legegyszerűbb módja!!
  2. Használj nedvszívó háztartási papírtörlőt a gáztűzhelyre ragadt ételdarabok eltávolítására és a zsírfoltok feláztatására!
  3. Fújj vagy nyomj egy adag tűzhelytisztító szert (pl. speciális inox gáztűzhely tisztító készítményt) a lapokra, és várd meg, amíg kifejti hatását, ahogy azt az indukciós és az üvegkerámia főzőlap tisztításáról szóló résznél is írtuk!
  4. Használj puha rongyot a tisztítószer letörlésére, eltávolítva így a makacs foltokat, a nehezen megközelíthető sarkokban pedig a különféle szennyeződések eltávolításához használj szükséges mennyiségű háztartási papírtörlőt!
  5. valóban makacs szennyeződéseket finomabb súrolókefével távolíthatod el!
  6. A gáztűzhely korábban leszedett tartozékairól is sikáld le az ételmaradványokat, s egy száraz papírtörlővel még egyszer alaposan töröld át őket!

Elektromos főzőlap takarítása: 

  1. Először is nézd meg, hogy a főzőlapok nem melegek-e, majd távolítsd el őket, ha ez lehetséges! Hagyd állni a főzőlapokat szappanos vízzel teli mosogatóban, és az áztatást követően megkérheted a gyerekeket, hogy segítsenek letisztogatni őket!
  2. A lapokra tapadt ételmaradékokat, morzsákat és zsírdarabkákat háztartási papírtörlővel távolítsd el!
  3. Bőségesen fújd konyhai tisztítószert a főzőlapokra, és hagyd, hogy feloldja a leragadt, odaégett ételfoltokat! Kövesd pontosan ez esetben is a felhasználói utasítást!
  4. Ezután dörzsszivaccsal súrold le a lapokra ráégett ételmaradványokat. Ha betartod a tisztítószer hatóidejét, a súrolás könnyen (és sokkal eredményesebben) megy majd. Nesze neked, egyhónapos ketchupfolt!
  5. Puha, nedves ronggyal töröld át a lapokat és a tűzhely többi részét is.
  6. Végül konyhai papírtörlővel töröld szárazra a tűzhelyet, majd helyezd vissza a főzőlapokat!

Ha a természetes megoldások híve vagy, akkor számodra is szolgálhatunk néhány hasznos tűzhelytisztítási tippel!

  1. Tiszta víz: Bár különösnek hangozhat, de sok esetben a sima víz is elegendő lehet a ráégett foltok fellazítására! Kerámia vagy indukciós főzőlap tisztításához tegyél egy kevés vizet a ráégett foltokra, alacsony fokozatra melegítsd fel a lapot, majd töröld le az így feloldódott szennyeződéseket!
  2. Ecet: Önts egy kevés hígítatlan ecetet a főzőlapra, és hagyd hatni egy rövid ideig. Ezután benedvesített mikroszálas törlőkendővel vagy puha ronggyal távolítsd el a feloldódott szennyeződéseket, majd töröld tisztára a főzőlapokat!
  3. Szódabikarbóna: Keverj össze szükséges mennyiségű szódabikarbónát egy kevés vízzel, hogy krémes pasztát kapj, majd vidd fel a ráégett foltokra, és hagyd hatni egy rövid ideig! A fokozott hatás érdekében kombinálhatod ecettel is! Ezután benedvesített mikroszálas törlőkendővel vagy puha ronggyal távolítsd el a feloldódott szennyeződéseket, majd töröld szárazra a főzőlapokat!
  4. Citrom: A citrom tisztítószerként csodákra képes, és a főzőlapokat is ragyogóvá varázsolhatod a citrom levével! Kerámia vagy indukciós főzőlap tisztításához tegyél egy kevés citromos vizet a ráégett foltokra, alacsony fokozatra melegítsd fel a lapot, majd töröld le az így feloldódott szennyeződéseket!
Címkék: , ,

Kapcsolódó cikkeink