Kamattámogatott forgóeszköz hitel a gabonafeldolgozó vállalkozásoknak
A gabonafeldolgozásban résztvevő vállalkozások számára is elérhető az államilag kamattámogatott forgóeszköz hitel, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB Zrt.) által működtetett agrár hitelprogramok között – jelezte Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár. Kiemelte, a háború és az elhibázott brüsszeli szankciók okozta terheken túl, az ukrán gabona miatt kialakult piaci zavarok is rendkívüli nehézségeket okoztak az ágazatban. Éppen ezért kiemelten fontos a hazai élelmiszeripari szereplők fokozottabb részvétele a gabonafeldolgozásban.

(Fotó: Pixabay)
Feldman Zsolt emlékeztetett, az MFB Zrt. és az Agrárminisztérium közös forgóeszköz-hitelprogramjai közé tartozik az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram 2020, az MFB TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020 és az MFB Élelmiszeripar Forgóeszköz Hitelprogram 2020. Az MFB Élelmiszeripar Forgóeszköz Hitelprogram 2020 keretében a gabonaszektorhoz kapcsolódó feldolgozó vállalkozások közül a malomipari termékeket, valamint mellettük a pékárut vagy tésztaféléket előállító vállalkozások maximum 1 milliárd forint erejéig, akár 6 éves futamidővel igényelhetnek hitelt. Hozzátette, ez olyan euró kamatokat felszámító forinthitel, amely esetében az Agrárminisztérium által nyújtott kamattámogatásnak köszönhetően a vállalkozások által fizetendő hitelkamat a jelenleg kedvezőnek számító, várhatóan mintegy 8,5-9 százalék/év körül alakul. A hitellehetőség kondíciói lehetővé teszik az érintett vállalkozások számára az alapanyag felvásárlás olcsóbb finanszírozását. A hitel elérhető több pénzügyi intézménynél, illetve a MFB Zrt.-nél – fejtette ki az államtitkár. Feldman Zsolt hangsúlyozta, érdemes felhívni a figyelmet az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram 2020-ra is, amelynek keretében az agrárvállalkozások mérettől függetlenül, akár 3 év türelmi idő mellett, legfeljebb 6 éves futamidejű forgóeszközhitelt vehetnek fel. Ennek a programnak a célja forrás biztosítása a tágabban értelmezett mezőgazdasági termeléshez. Így a kamattámogatott hitelt a mezőgazdasági termékek elsődleges előállításával, halgazdálkodással, illetve a baromfi, nyúl-, szarvasmarha- (utóbbiba beleértve a tej- és húshasznosítást) és sertéstenyésztési ágazatban termeltető tevékenységet folytató vállalkozások vehetik igénybe. Hozzátette, a felvehető hitel maximális összege mezőgazdasági termelők és halgazdálkodók esetén 500 millió forint, termeltetők esetén 1 milliárd forint. A hitel kamata szintén 8,5-9 százalék/év körül alakul
Az államtitkár kiemelte, a vállalkozások a forráskeret kimerüléséig igényelhetik az MFB Zrt. által működtetett, kifejezetten az agrárium és élelmiszerfeldolgozás likviditási helyzetét segítő, összesen 29 milliárd forintnyi kedvezményes kamatozású hitelprogramokat. A hitelprogramok jelenleg is elérhetőek.
A részletes feltételekről, a hiteligénylés módjáról, valamint a hitelprogramokhoz csatlakozott pénzügyi intézményekről információk a www.mfb.hu honlapon találhatóak.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >A Nébih a napraforgó gazdaságilag legfontosabb kórokozóiról nyújtott áttekintést
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) május elején kórtani bemutatót tartott…
Tovább olvasom >A fiatal gazdák számára is elérhetővé teszi ingyenes pályázatírással kapcsolatos szolgáltatását a NAK
Újabb szolgáltatással segíti tagjait a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. A tavasszal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Csökken a kereskedelem jövedelmezősége – érdemi forrásokat nyit meg a kormány
Május 28-án tartották a Laurel Számítástechnikai Kft. sorrendben 12. Retail…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >