Júliustól kötelező a kupakok PET-palackhoz rögzítése Írországban
Az egyszer használatos műanyagokról szóló európai irányelv (SUP-irányelv) értelmében júliustól a háromliteres PET-palackok kupakjait a palackokhoz kell rögzíteni.
Az európai szabály küszöbön álló bevezetését megelőzően már iparágszerte megkezdődött a kupakok palackhoz rögzítése, és a fogyasztókis találkozhattak már a palackról nem teljesen leváló kupakokkal.
Az ír állami televíziós csatorna, az RTÉ az irányelv július 3-i hatálybalépése előtt számolt be a bevezetésről.
A kupakok újrahasznosítása azok mérete miatt nehezebb, amennyiben a palackról teljesen leválnak és annak ellenére, hogy nagyrészt újrahasznosítható anyagból készülnek, a kupakok gyakrabban kerülnek a szemétbe, még akkor is, ha a palackok megfelelő módon újrahasznosításra kerülnek.
A SUP-irányelv célja a műanyag okozta károk minimalizálása, az újrahasznosítás egyszerűbbé tétele és a fogyasztók tudatosságának növelése.
Szintén a SUP-irányelv keretében került Írországban bevezetésre még februárban a betétdíjas visszaváltási rendszer (DRS), melynek keretében az annak megvalósításáért felelős Re-turn június eleji beszámolója alapján 164,9 millió palack és egyéb tartóedény került visszaváltásra.
A kupakrögzítés kötelezővé válásának határideje közeledtével a vállalatok és az ír kormány figyelemmel kíséri az Írországban idén bevezetett második hulladékirányelv hatását.
Checkout
Kapcsolódó cikkeink
Drónos ételkiszállítást tesztel a Deliveroo Dublinban
A Deliveroo ételkiszállító cég elindította első drónos kiszállítási pilotprogramját Dublinban,…
Tovább olvasom >Összefogott a Just Eat és a Maxi Zoo Írországban
Úttörő együttműködést jelentett be a Just Eat és a Maxi…
Tovább olvasom >AI-jal és drónokkal fejleszti szolgáltatásait a Just Eat Írországban
AI-asszisztenst vezet be és bővíti drónos házhoz szállítási szolgáltatását a…
Tovább olvasom >További cikkeink
PwC E-toplista: A legnagyobb és legismertebb online kereskedők
4 kategória: legnagyobb, FMCG, magyar, legismertebb – 2024 legsikeresebb e-kereskedőinek…
Tovább olvasom >Krízistérkép 2024: Jelentősen nőtt az elhúzódó válságok száma
450 válsághelyzetet regisztrált és elemzett kommunikációs szempontok szerint az MPRSZ…
Tovább olvasom >A magyarok adnak a leggyakrabban online borravalót az ételfutároknak
Továbbra is népszerű a magyarok körében a borravaló adása, ami…
Tovább olvasom >