Júliusban lassult az infláció az Egyesült Államokban
Júliusban a várakozásoknak megfelelően lassult az infláció és a maginfláció az Egyesült Államokban a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, az U.S. Bureau of Labor Statistics szerdai jelentése alapján.

A fogyasztói árindex emelkedése csökkent
Éves bázison 2,9 százalékkal emelkedett júliusban a fogyasztói árindex (infláció) a júniusi 3,0 százalékos éves áremelkedés után. Júliusra a júniusival megegyező 3,0 százalékos áremelkedést vártak a szakértők. A júliusi 2,9 százalék a fogyasztói árindex legkisebb emelkedése 2021 márciusa óta.
A fogyasztói árindex emelkedése élelmiszer- és energiaárak nélkül, vagyis a maginfláció 3,2 százalékra csökkent júliusban a júniusi 3,3 százalékról. A maginfláció már sorban a negyedik hónapja csökkent júliusban és 2021 áprilisa óta a legalacsonyabb szintet érte el.
Júliusban a fogyasztói árindex szezonális kiigazítással a várakozásoknak megfelelően 0,2 százalékkal emelkedett az előző havihoz képest, a júniusi 0,1 százalékos havi csökkenés után.
A havi maginfláció 0,2 százalékra nőtt júliusban a júniusi 0,1 százalékról. A júniusi havi maginfláció 2021 februárja óta a legalacsonyabb volt.
Kapcsolódó cikkeink
Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >Szárnyalnak az árak a baromfipiacon: drágult a csirke, a pulyka és a tojás is
Az elmúlt hónapokban látványos áremelkedés zajlott le a hazai baromfi-…
Tovább olvasom >Új kólát vezet be a Coca-Cola
A Coca-Cola bejelentette: idén ősszel új termékkel bővül az amerikai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Eurostat: 2%-kal bővült az európai jégkrémgyártás 2024-ben
Az Eurostat friss adatai szerint 2024-ben az Európai Unióban 2%-kal,…
Tovább olvasom >Matcha Latte zabitalt vezet be kínálatába az Oatly az Egyesült Királyságban
Az idei nyarat új, matcha latte ízű zabitallal dobja fel…
Tovább olvasom >MBH-elemzés: A vártnál jobb GDP adatokat közölt a KSH
2025 második negyedévében a KSH által közzétett GDP adatok az…
Tovább olvasom >