Jön a Business Meetup&Dinner és benne Dr Törőcsik Mária is!
Dr. Törőcsik Mária közgazdász, a PTE Marketing és Turizmus Intézetének egyetemi tanára, az egyik legismertebb kutató, előadó, tanár a fogyasztó magatartásvizsgálatokhoz kapcsolódóan. Megatrendkutatásai hazai és nemzetközi szinten egyaránt ismertek. A május 25-i eseményre exkluzív elemzéssel, előadással készül a jelenlévőknek, amikor egyórás előadásában ismét új megvilágításba helyezi a hosszútávú fogyasztói trendekről alkotott gondolatait.
Mária exkluzív előadásában szó lesz többek között arról, hogy milyen ma a fogyasztói környezet, és ehhez hogyan alkalmazkodik a fogyasztó. Visszatérünk-e a válságfogyasztó döntési mintázatához, és ez mit eredményez? Milyen megatrendfelhők ereszkedtek le, és ezek miképp befolyásolják a döntéseket? Mit kezdhetünk a terjedő nemfogyasztással – ennek most örüljünk, vagy mégsem? A jövő fogyasztója a nemfogyasztó? De mit fogyaszt a nemfogyasztó? Mit tudunk az alakuló tipikus fogyasztói csoportokról?
A Trade magazin 2023-ban is megrendezi Business Dinner rendezvényét, de most bővített formában, így a délutáni szakmai programban 3 egyórás exkluzív prezentációt hallhatunk Nenad Pacektől, Lenneke Schils-től, Törőcsik Máriától, majd következik egy kétórás kerekasztal-beszélgetés Navracsics Tiborral, Felkai Beátával és Patai Mihállyal. A találkozót magyar és angol nyelvű szinkrontolmácsolással tartjuk.
Tartson velünk 2023. május 25-én, csütörtökön 13,00-21,00 között a The Aquincum Hotel Budapest Hadrianus termében (1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.)
Jelentkezni a következő linken lehet május 19-ig: https://trademagazin.hu/hu/rendezvenyek/business-dinner-2022-2/
Kérjük, tekintse meg programunkat és előadóik bemutatóját alább!
3.00–13.30 Érkezés, networking
13.30–13.45 Köszöntő
13.45-14.45 Globális gazdasági perspektívák és azok hatása a kelet-közép-európai piacokra
Nenad Pacek, a Global Success Advisors és az EMEA Business Group alapítója és elnöke, Ausztria
Miről lesz szó? Nenad Pacek exkluzív előadásában kitér a geopolitika jövőbeni hatásaira az üzleti életben Kelet-Közép-Európa piacain, a gazdasági kilátásokra Kelet-Közép-Európa és Magyarország számára 2023–2024-ben, valamint a nagyvállalatok Kelet-Közép-Európával kapcsolatos elvárásainak kezelésére. Szó lesz továbbá a közép-kelet-európai regionális igazgatók előtt álló legfontosabb kihívásokról, illetve, hogy milyen terveik vannak ezek leküzdésére 2023–2024-ben. Információkat kapunk a globális és regionális infláció várható alakulásáról, valamint, hogy milyen hatást gyakorolnak majd ezek a költségekre a jövőben, és mire számíthatunk a termékek árát illetően az ellátási láncban. Majd pedig megtudhatjuk, hogy Nenad szerint 2024 tényleg végre egy normális év lesz az üzleti világban?
14.45–15.10 Szünet
15.10–16.10 Hogyan hagyhatjuk magunk mögött a permakrízist: az európai nézőpont
Lenneke Schils, a GfK Global FMCG Insights igazgatója, Hollandia
Miről lesz szó? A vásárlók úgy próbálnak megbirkózni az emelkedő árakkal, hogy csökkentik kiadásaikat és olcsóbb termékekre váltanak. Miközben a megélhetési válság folytatódik, az újfajta vásárlói magatartások közül sok mostanra már fogyasztói szokássá vált. 2023-ban a márkák még jobban be kell bizonyítsák, hogy többet érnek, mint valaha. Lenneke bemutatja, hogy mi motiválja az európai fogyasztókat, és minek köszönhetően hajlandóak más döntéseket hozni, mint korábban. Exkluzív előadásában a legfrissebb kutatási adatok minden aktuális témára kiterjedően kerülnek első kézből bemutatásra.
16.10–16.30 Szünet
16.30–17.30 Fogyasztói gondolkodás fagyos környezetben – most tudunk, vagy egyáltalán akarunk-e fogyasztani?
Dr. Törőcsik Mária közgazdász, a Pécsi Tudományegyetem Marketing és Turizmus Intézetének egyetemi tanára
Miről lesz szó? Mária exkluzív előadásában szó lesz többek között arról, hogy milyen ma a fogyasztói környezet, és ehhez hogyan alkalmazkodik a fogyasztó. Visszatérünk-e a válságfogyasztó döntési mintázatához, és ez mit eredményez? Milyen megatrendfelhők ereszkedtek le, és ezek miképp befolyásolják a döntéseket? Mit kezdhetünk a terjedő nemfogyasztással – ennek most örüljünk, vagy mégsem? A jövő fogyasztója a nemfogyasztó? De mit fogyaszt a nemfogyasztó? Mit tudunk az alakuló tipikus fogyasztói csoportokról?
17.30–18.00 Szünet
18.00–20.00 Business Dinner kerekasztal-beszélgetés: Merre tartunk 2023 derekán?
Moderátor: Krizsó Szilvia
Kerekasztal-beszélgetésen részt vesz:
Dr. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter
Dr. Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára
Dr. Patai Mihály, az MNB alelnöke
Amiről mindenképp szó lesz többek között: Milyen stratégiája van a kormánynak, a következő 5-10 év gazdaságpolitikájára? Ezt hogyan befolyásolja az uniós források esetleges hiánya? Milyen tere van a monetáris politikának a gazdaságfejlesztési elképzelések támogatására? Elérhető-e év végére az egyszámjegyű infáció? Hogyan alakul az élelmiszergazdaság, illetve az egész FMCG szektor jövője?
20.00–21.00 Állófogadás, büfé vacsora
Jelentkezni a következő linken lehet május 19-ig: https://trademagazin.hu/hu/rendezvenyek/business-dinner-2022-2/
További információ: marketing@trademagazin.hu
Előadóink:
Nenad Pacek, a Global Success Advisors és az EMEA Business Group alapítója és elnöke, Ausztria
Nenad a világ egyik legnagyobb szaktekintélye a globális gazdaság, a feltörekvő piacok és a gyors nemzetközi növekedést eredményező vállalati stratégiák témakörében. Rendszeresen folytat eszmecseréket nagyvállalatok globális és regionális vezetőivel, és több száz ügyfél-megbeszélésen vesz részt évente a világ minden részén, személyesn vagy online formában. Nagyvállalati körökben jól ismert jegyzetek és diák használata nélkül megtartott előadásairól és konzultációiról. A Global Success Advisorson keresztül Nenad a legnagyobb multinacionális cégek globális felső vezetésének ad tanácsokat, és segít nekik megérteni, illetve előre látni a jövőben bekövetkező folyamatokat.
Négy könyvet jegyez szerzőként, legutóbbi művei a The Future of Business in Emerging Markets (Az üzleti élet jövője a feltörekvő piacokon) és a Global Economy (A globális gazdaság). Ő a vezető szerzője az Emerging Markets: Lessons for Business Success and Outlooks for Different Markets (Feltörekvő piacok: a siker kulcsa és piaci perspektívák a különböző országokban) című kötetnek is.
Lenneke Schils, a GfK Global FMCG Insights igazgatója, Hollandia
Lenneke előrejelzésekkel látja el az ügyfeleket azzal kapcsolatban, hogy mi történik az FMCG-piacon, illetve ő vezeti a GfK elemzési kampányait, amelyek a fogyasztói viselkedés változásaival foglalkoznak. Több mint 10 éve dolgozik a GfK-nál, számos pozíciót töltött már be a Háztartás Panel részlegnél, és mindegyikben közvetlenül a partnerekkel dolgozott tanácsadóként.
Korábban Lenneke éveken át egyetemi oktatóként dolgozott, kutatási területei a nemzetközi üzleti élet és a mexikói politika voltak. Lenneke cum laude eredménnyel szerezte meg mesterdiplomáját a Maastrichti Egyetemen.
Dr. Törőcsik Mária közgazdász, a PTE Marketing és Turizmus Intézetének egyetemi tanára
Mária marketinget, vásárlói és fogyasztói magatartást, személyiségmarketinget oktat. Kutatási területei a fogyasztói és nemfogyasztói magatartás, a trendkutatás, a marketing aktuális problémái. Számos publikációja is megjelent ezen témakörökben. Az elmúlt években több szakkönyvet is írt, pl. Fogyasztói magatartás – Mintázatok, trendek, alkalmazkodás, valamint a Self-marketing – személy és marketing kapcsolatok c. könyve az Akadémiai Kiadónál jelent meg.
Egyetemi oktatói feladatai mellett marketing-tanácsadással és marketingkutatással is foglalkozik. Érdeklődésének fókuszában a trendkutatás is szerepel, vagyis életünk azon új vonásainak felismerése, rendszerbe foglalása, amelyek új döntési magatartáshoz vezetnek, amelyek ismerete a piaci siker előfeltétele. Gondolatait rendszeresen ismerteti meg konferenciák hallgatóságával.
A kerekasztal–beszélgetés résztvevői:
Dr. Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter
Dr. Navracsics Tibor 2022-ben kapta meg kinevezését mint területfejlesztési miniszter. Azt megelőzően is magasszintű pozíciókban végezte feladatait. Volt többek között a Pannon Egyetem kuratóriumi elnöke, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetének intézetvezetője, számos kiemelt ügy kormánybiztosa, valamint az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar egyetemi docense.
2019 decemberétől a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programért felelős, majd 2020 szeptemberétől az Északnyugat-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplett fejlesztéséért felelős kormánybiztos. Mindezek mellett 2020-ban a Google Central and Eastern Europe mentornak kérte fel az Impact Challenge nevű programjában, illetve 2020 ősze óta pedig az Európai Bizottság Európai Polgári Kezdeményezés nemzeti nagykövete. Munkássága során több témában is publikált, egyebek mellett az európai belpolitikáról, az országos területfejlesztési koncepcióról és a politikai kommunikációról is jelentek meg értekezései.
Dr. Felkai Beáta Olga, az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára
Dr. Felkai Beáta 2018-tól volt az Agrárminisztérium Élelmiszergazdasági és -minőségpolitikai Főosztályának vezetője, jelenlegi tisztségét 2022 szeptemberében vette fel. Így immár nem csak az élelmiszeripar, de a -kereskedelem felügyelete is a hatáskörébe tartozik.
Korábbi munkássága során a Szolnoki Főiskola Gazdaságtani Tanszékének Műszaki és Mezőgazdasági Fakultásán adjunktusi, majd a Károly Róbert Főiskola Számviteli és Pénzügyi Tanszékén docensi pozícióban oktatta a fiatalabb generációt. Hosszú évekig tevékenykedett tudományos főmunkatársként az Agrárgazdasági Kutató Intézet kötelékében. Társszerzőként számos kiadványt jegyez többek között élelmiszeripari, -termelési, -forgalmazási témákban.
Új pozíciójának felvételekor a Trade magazinnak azt nyilatkozta, hogy hosszabb távon az élelmiszeripar és -kereskedelem hatékonyságának növelésére, digitalizációjára és innovatív fejlesztéseire kívánja helyezni a hangsúlyt, aminek támogatására megfelelő anyagi forrásokkal is rendelkezik a Kormányzat.
Dr. Patai Mihály, az MNB alelnöke
Dr. Patai Mihály közvetlenül az egyetemi évek után a Magyar Nemzeti Banknál helyezkedett el hitel előadóként. Onnan indult színes és egyre feljebb ívelő szakmai pályafutása, amely során dolgozott a Pénzügyminisztériumban tudományos kutatóként, majd pedig a Nemzetközi Pénzügyek főosztály helyettes vezetőjeként. Öt éven keresztül a Világbank ügyvezető igazgatójának asszisztense volt Washingtonban. Hazatérése után a Kereskedelmi és Hitelbank ügyvezető igazgatója, majd az Allianz Hungária Biztosító Rt. elnök-vezérigazgatója, később az Unicredit Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója lett.
A Magyar Bankszövetség elnökévé két alkalommal választották, először 2011-ben egy rövidebb periódusban, majd 2013-tól hat éven keresztül töltötte be a pozíciót. Banki feladataival párhuzamosan 2008 decembere és 2011 szeptembere között a Budapesti Értéktőzsde Zrt. elnöke volt.
Jelenleg a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, a Budapesti Értéktőzsde elnöke, a GIRO Zrt. elnöke és a Magyar Közgazdasági Társaság alelnöke.
Jelentkezni a következő linken lehet május 19-ig: https://trademagazin.hu/hu/rendezvenyek/business-dinner-2022-2/
Kapcsolódó cikkeink
Hogyan tovább? FMCG-piaci exkluzív, vállalati döntéshozóknak
A Trade magazin idén is megrendezi hagyományos, vállaltvezetőknek szóló, félnapos…
Tovább olvasom >Együtt hajóztunk (1. rész)
Az Anglia legyőzésére küldött Spanyol Armada 1588-ban 130 hajóból állt…
Tovább olvasom >További cikkeink
Visszafogottabb eredményt hozott az ősz az idegenforgalomban
A nyári szezon növekedése után az ősz első hónapja visszafogottabb…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A hazai fogyasztás erősödik
A hazai fogyasztás erősödik, a belső kereslet és az ettől…
Tovább olvasom >Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >