Jól vizsgázott a pénztárgépek adatait beküldő program
Sikeresen vizsgázott az elektronikus naplós pénztárgépet használó kereskedőknek kifejlesztett, adatküldést végző program. A kasszák forgalmi adatait a NAV-nak az online bekötéséig kell havonta megküldeni. A naplófájlok beküldésének bonyolult folyamatát segítő szoftvert a Laurel Cégcsoport fejlesztette ki. Az első beküldés során 200 ezer elektronikus naplóállományt továbbítottak sikerrel az adóhatóság szerverére.
Az elektronikus naplózásra alkalmas pénztárgépek december 31-ig használhatók, ám a naplóállományaikat havonta egyszer el kell juttatni az adóhatóságnak. Az előírások szerint a pénztárgépen keletkező forgalmi adatokat ki kell nyerni, összegyűjteni, rendszerezni, kivonatolni, majd speciális „csv” formátumba csomagolva, feldolgozásra előkészítve kell továbbítani az Ügyfélkapun keresztül a NAV felé.
A bonyolult és időigényes eljárás kiváltására a Laurel Cégcsoport kifejlesztett egy alkalmazást, amely automatizálja a folyamatot. Az elektronikus naplófájlok gyűjtése mellett a program állandó hibakeresést végez a háttérben, és azonnal jelzi, ha valamilyen működési problémát talál. A fejlesztést még májusban kezdték, s bár a folyamatosan változó szabályozás nem könnyítette meg a munkát, sikerült időben telepíteni a szoftvert minden ügyfélnél, akik ezt igényelték.
A legösszetettebb rendszerek esetében is megoldották a kötelező adatszolgáltatást. Ez azok számára különösen jó hír, akik nemcsak 1-2 kasszát, hanem komplex hálózatokat üzemeltetnek, esetükben különösen megnehezíti a napi munkát, ha manuálisan kell megoldaniuk az adatok beküldését.
A fejlesztés iránt nagy az érdeklődés, hiszen minden kereskedő szeretné egyszerűsíteni a műveletet. A szoftveres megoldás többszintű lehetőségeket kínál, ezzel igazodik a kereskedők változatos igényeihez.
Az adatok beküldésére az első határidő augusztus 10. volt, addig mintegy 6000 kasszáról, több mint 200 ezer naplófájlt került felküldésre a program segítségével a NAV-nak. A szoftver iránt egyre nagyobb az érdeklődés, várható, hogy bővül azoknak a köre, akik ezzel szeretnék teljesíteni kötelezettségüket.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Csökkentette az élelmiszerárakat az árrésstop és az online Árfigyelő bővítése
2025 áprilisában csökkent az infláció és az élelmiszerárak növekedési üteme…
Tovább olvasom >ÖRT-NMHH Minikonferencia: Merre tovább influenszer reklámozás?
Milyen szabályok vonatkoznak ma az influenszerekre? Hol húzódnak az etikai…
Tovább olvasom >Bővül az ALDI app: ezentúl kuponok is elérhetők
Újabb mérföldkőhöz érkezett az ALDI applikáció. A vásárlók mostantól bármely…
Tovább olvasom >