Jól alakul a mezőgazdasági termékek forgalma Vietnámmal
Dinamikusan bővült a külkereskedelmi forgalom a mezőgazdasági termékek területén Ázsiában az elmúlt években – közölte az Agrárminisztérium szombaton az MTI-vel Nagy István miniszter vietnami látogatásáról beszámolva.
A tárca közleménye szerint Nagy István erről egy magyar-vietnami baromfitenyésztési üzem ünnepélyes alapkőletételén beszélt, azt hangsúlyozva, hogy Magyarország számára az ázsiai piac komoly erőforrást jelent, ezért alakítanak ki szoros agrárdiplomáciai kapcsolatokat Vietnammal.
A tenyésztési és keltetési létesítmény a magyar Mastergood Kft. és helyi partnere befektetésével épülhet meg. A komplexum várható bekerülési értéke 12,5 millió euró lesz. Ennek több mint felét – 60 százalékát – a magyar gép és technológiagyártók fogják biztosítani – írták a közleményben.
Nagy István hivatalos vietnami útja során egyeztetést folytatott Nguyen Xuan Cuong mezőgazdasági miniszterrel, akivel többek között agrárgazdasági, állat- és növényegészségügyi, erdészeti, valamint élelmiszerbiztonsági kérdésekről tárgyaltak.
A két miniszter megállapodott abban, hogy további lehetőségek nyílhatnak a magyar cégek számára Vietnamban az erdészet és a sertésszektor területén.
A csaknem 100 millió lakosú ázsiai országban a korábbi évtizedekben sikeres együttműködés volt a baromfiágazatban. A mostani látogatással a magyar hivatalos és vállalati szféra számára is új lehetőségek nyílnak meg az ASEAN országok piaca felé – írták. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Február 4-től lehet pályázni öntözési beruházások megvalósítására
Kiemelt területként kezeli az öntözéses gazdálkodás fejlesztését az Agrárminisztérium, amely…
Tovább olvasom >Tovább nő a vágómarha termelői ára
Az AKI vágási statisztikai adatai szerint 2024-ben a szarvasmarha vágása…
Tovább olvasom >Újabb településen erősítette meg a hatóság a kiskérődzők pestise betegséget
A Zalai vármegyei Nagymétnekpuszta, valamint Lenti településeken tartott juhállományoknál is…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hősök és árulók ‒ a visszaélésbejelentési rendszer első éve
Az egész Európai Unióban, így nálunk is legalább egy éve,…
Tovább olvasom >KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >