JóAutók.hu: egyre gyorsul a használt autók importja
Márciusban 12 830 használt személyautót regisztráltak Magyarországon, a februárinál 8 százalékkal, a tavaly márciusinál 22 százalékkal többet; a koronavírus-járvány kitörése, 2020 februárja óta nem volt ekkora forgalom a használt autók importjában – közölte a JóAutók.hu az MTI-vel, a DataHouse adatai alapján.
A használtautó-behozatal felfutásának oka egyértelműen az újautó-kínálat visszaesése. Az Ukrajnában zajló háború közvetett hatásai miatt tovább súlyosbodó alkatrész- és segédanyaghiány márciusban általában tovább növelte a várakozási időt a márkakereskedéseknél – mondta Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója. Hozzátette: a kereslet egy része a gyorsabban elérhető használt autók piacán jelenik meg.
A használtautó-importot még a gyengülő forintárfolyam sem tudta visszafogni az adatok szerint. A hirdetési portál szerint az első negyedévben behozott használt személyautók több mint harminc százalékát három márka, a Volkswagen, az Opel és a Ford gyártmányai teszik ki. A behozott autóknak már csaknem fele, 48 százaléka az alsó-közép, illetve a kisautó kategóriába sorolható, a járvány kitörése előtt ez az érték 42 százalék volt.
Az újautó-eladásoknál jelentkező problémák legkorábban az év második felében enyhülnek majd érezhetően, a JóAutók.hu előrejelzése szerint ezért az importált használt autók mennyisége az év nagy részében magas szinten marad. Így idén várhatóan 140 ezernél is több használt autó érkezik majd az országba a tavalyi 132 200 után.
Az év első három hónapjában 35 313 használt import autót regisztráltak, 14 százalékkal többet, mint az előző év hasonló időszakában. Ugyanebben az időszakban az újautó-eladások száma 28 690 volt, ami csaknem 11 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól – közölte a JóAutók.hu.
Kapcsolódó cikkeink
Ez vezethet a gazdaság bővüléséhez 2025-ben
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány legfrissebb elemzése szerint Magyarország gazdasági teljesítménye…
Tovább olvasom >GKI elemzés: Lemaradó export, leszakadó munkatermelékenység
A visegrádi országok alapvetően export vezérelt, nyitott gazdaságok. Ezt jól…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >