Trade magazin > Hírek és cikkek > Piaci Hírek > Jelentősen visszaeső gabonatermésre számíthatunk 2009-ben
Jelentősen visszaeső gabonatermésre számíthatunk 2009-ben
🎧 Hallgasd a cikket:
A száraz idő miatt idén akár 30 százalékkal is csökkenhet a kalászosgabona-termés a tavalyihoz képest – mondta Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke.
A GOSZ becslése szerint összesen 5,4 millió tonna kalászosgabona-termés várható Magyarországon 2009-ben. Búzából három és fél millió tonnára számíthatunk, ez kétmillió tonnás csökkenés lenne az előző évi terméshez képest. Az árpa és a rozs esetében a terméscsökkenés a 30 százalékot is meghaladhatja – jelenti az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
Még több cikk hasonló témában >
További cikkeink
Nagy István: újabb segítséget kapott a sertéságazat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Fogyasztáscsökkentő injekciók: áttörés a túlsúly kezelésében, de a hozzáférés és az ár még szűk keresztmetszet
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: Magyarország kezdeményezésére újabb uniós forrás segíti a tavalyi aszály által sújtott gazdálkodókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

