Jelentősen nőtt a késedelmes hiteltörlesztők száma
Március végén 24 ezer cégnek volt késedelmes hitele, tavaly a hasonló időszakban 18 ezernek – jelenti az MTI a Központi Hitelinformációs Rendszert (KHR) üzemeltető BISZ Zrt. adatai alapján.
A teljes vállalati késedelmes állomány aránya elérte a 4 százalékot, 758 millárd forintra növekedve. Egy éve még 2,5 százalék alatt volt, 432 milliárd forinttal. Ebben szerepe volt az árfolyam hatásának is, de a problémás portfólió több mint fele forint alapú, vagyis a növekmény valós romlás következménye. A lakossági rendszerben tárolt mulasztásokat tekintve a korábbi trendek folytatódtak. Az összes mulasztás száma 2009 első negyedévében átlépte az egymilliót. A növekedés dinamikája nem lassul. Az új mulasztások száma magas szinten stabilizálódott az utóbbi év során: havi szinten 20-30 ezer, negyedéves szinten pedig 75-95 ezer közötti sávban mozgott.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Uniós adó jöhet az ultrafeldolgozott élelmiszerekre és az alkoholos üdítőkre – készül az EU első kardiovaszkuláris akcióterve
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Baltikum felé nyit a magyar élelmiszerexport
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ipari alkoholgyártás: sokkal több mindenben jelen van, mint gondolnánk
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

