Javult a magyar versenyképesség
A Világgazdasági Fórum 2003 óta minden évben közzéteszi a világ országainak versenyképességi rangsorát. Idén a szervezet összesen 137 országot vizsgált. Magyarország kilenc helyet lépett előre a rangsorban a tavalyihoz képest, így a 28 tagú EU 24. legversenyképesebb tagállama – írja a tozsdeforum.hu.
Hazánk a Világgazdasági Fórum által vizsgált 137 ország közül a 60. legversenyképesebb. Ez kilenc hellyel jobb, mint a tavalyi eredmény. Ezzel az eredménnyel Magyarország újra felzárkózott kelet-közép európai régióhoz. Bár a Visegrádi országoktól továbbra is még jelentősen elmarad, a versenyképesség szerkezete újra a régióhoz közelít, és a hatékonyságnövelő tényezők terén versenyképes.
A magyar versenyképesség legnagyobb problémája egyértelműen a fundamentumokban keresendő, azon belül is az intézményrendszerben és az oktatásban, derült ki a felmérésből. Egész versenyképességünk leggyengébb pontja a kormányzati kontraszelekció, azaz egyes vállalatok a közbeszerzésekben kivételezett helyzetben vannak.
Ez a legtöbb probléma forrása is az intézményrendszerünkben, aminek következtében az igazságszolgáltatási rendszer is sok kritikát kapott. Ennek egyenes folyamánya, hogy a politikusokba vetett bizalom a világon az egyik legrosszabb.
A rossz intézményrendszer másik szövődménye, hogy a vállalatok sem viselkednek mindig etikusan. Ráadásul egyes ágazatokban erős koncentráció van, így a fogyasztók nem tudnak más termelőt/szolgáltatót igénybe venni. (tozsdeforum.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Zöld edukáció: kulcskérdés a zöld átállás sikeréhez
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Versenyképes agrárium a vidék fejlődéséért
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Éder Tamás: „A cél a hatékonyság fokozása, a robotizált és automatizált technológiák elterjesztése”
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: szeptemberben a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az Európai Parlament új, szigorúbb meghatározást fogadott el a hús definíciójára
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Mézpróba 2025 – Rekorddíjak és küzdelmes év a hazai méhészeknél
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >