Javult a fogyasztói bizalom szeptemberben az euróövezetben
Javult a fogyasztók bizalma szeptemberben az euróövezetben és az Európai Unióban is – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi igazgatóságának (DG ECFIN) felméréséből.
A pénteken közzétett előzetes eredmények szerint a bizalmi index 0,6 ponttal mínusz 6,5 pontra emelkedett a 19 országot tömörítő eurózónában. Elemzők mínusz 7,0 pontra számítottak szeptemberre.
Az Európai Unió 28 tagállamában ugyancsak 0,6 ponttal, mínusz 6,4 pontra kúszott fel a fogyasztói bizalmi index értéke.
Mindkét blokk esetében a hosszú távú átlag fölött áll a mutató, amelynek értéke az euróövezetnél mínusz 10,7 pont, az EU esetében pedig mínusz 10,0 pont.
Az euróövezet GDP-jének több mint felét adja a lakossági fogyasztás. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Januárban kissé gyorsult az infláció az euróövezetben
Januárban a várt stagnálás helyett gyorsult az infláció, hat hónapja…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt a magyar családok külföldi utazásra fordított költése
Töretlen a fogyasztói bizalom erősödése, ennek egyik legfontosabb jeleként a…
Tovább olvasom >Generali kutatás: A magyarok csupán tizede gondolja azt, hogy fantasztikus év lesz 2025
Nemzetközi háborús konfliktus kiterjedésétől kevésbé, az infláció és az árak…
Tovább olvasom >További cikkeink
Valentin-nap hétvégéjének estéin a szerelmeseké lesz a McDonald’s megújult Nyugati téri étterme
A szerelmeseket várja február 14-én és 15-én péntek és szombat…
Tovább olvasom >Koleszterinszint újragondolva: gyógyszer, mikroszterolok, intervall tréning
A koleszterinszint az egészség egyik csendes indikátora. Az évek során…
Tovább olvasom >Generali: közel 40.000 elemikár-bejelentés érkezett 2024-ben az éghajlatváltozás következtében
A változékony időjárás, a globális felmelegedés és a klímaváltozás hatásai…
Tovább olvasom >