Japán animehős lett a magyar őshonos sertés
Mangalicáról szóló japán képregényt mutattak be sajtótájékoztatón, Budapesten. Torimo Matsumoto képregényének főhőse Tóth Péter, a Mangalica Tenyésztők Országos Egyesületének elnöke, aki 20 évvel ezelőtt áldozatos munkával mentette meg a mangalicát a kihalástól.
A mangalica húsa Japánban ínyencségnek számít, a zsírsertés márványozott húsából készült termékeket Japánban Michelin csillagos éttermekben kínálják a fogyasztóknak. Mintegy 170 tokiói, és összesen 500 japán étteremben található mangalica fogás az étlapon.
A rendezvényen Feldman Zsolt, agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár bejelentette: 110 millió forintot biztosít a Vidékfejlesztési Minisztérium a mangalica népszerűsítésére; az állat húsából készült termékek fejlesztésére, hazai és külföldi rendezvények szervezésére, valamint a mangalica eredetigazolási-minőségbiztosítási program kifejlesztésére.
Feldman Zsolt kiemelte: „ha a sok szívügyünk közül kettőt ki kell emelni, akkor az egyik az őshonos állatok kérdése, a másik a prémiumtermékek területe. A mangalica egyszerre egy komoly magyar hagyományokkal rendelkező állatfajta, viszont nem csak itthon, hanem a nemzetközi piacon is meg tudja állni a helyét”.
Torimo Matsumoto, a képregényt megalkotó japán anime rajzoló elmondta: a sertés a világon a jólét szimbóluma. „Nagyon szeretem a sertést mint karaktert, és most hogy itt lehettem, úgy gondolom, hogy még finomabbnak kell rajzolnom”.
(kormany.hu, VM Sajtóirodája)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Orbán Viktor: jövőre reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés
Reális a három százalékot meghaladó gazdasági növekedés 2025-ben Magyarországon –…
Tovább olvasom >Nehéz helyzetben a sertéshúságazat: emelkedő költségek, csökkenő fogyasztás és átalakuló szokások
Évek óta kihívásokkal néz szembe a hazai és az uniós…
Tovább olvasom >Az NGM tájékoztató levélben kéri az embereket, hogy költsenek
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tájékoztató levélben fogja értesíteni az önkéntes…
Tovább olvasom >