Januárban kissé gyorsult az infláció az euróövezetben
Januárban a várt stagnálás helyett gyorsult az infláció, hat hónapja a legmagasabb értéket regisztrálta az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

A piac a fogyasztói árak decemberivel megegyező mértékű éves emelkedését várta januárra is
Az Eurostat, az Európai Unió statisztikai hivatala gyorsbecslése szerint az euróövezet éves inflációja 2025 januárjában várhatóan 2,5 százalék, 2024 júliusa óta a legmagasabb, szemben a 2024. decemberi 2,4 százalékkal. A piac a fogyasztói árak decemberivel megegyező mértékű éves emelkedését várta januárra is.
A legnagyobb mértékben januárban is a szolgáltatások ára emelkedett éves bázison, 3,9 százalékkal, bár kevésbé mint decemberben, amikor 4,0 százalék volt az áremelkedés. Az élelmiszerek, alkoholos és dohánytermékek ára 2,3 százalékkal emelkedett januárban a decemberi 2,6 százalék után.
Az infláció vártnál magasabb januári emelkedése az energiaárakra és a nem-energiaipari termékekre vezethető vissza. Az energiaárak ugyanis 1,8 százalékkal emelkedtek januárban éves bázison a decemberi 0,1 százalék után, a nem-energiaipari iparcikkek ára pedig a decemberi stagnálás után 0,5 százalékkal ment feljebb.
A maginflációs ráta, amely nem tartalmazza a volatilis élelmiszer- és energiaárakat, az ötödik egymást követő hónapban változatlanul 2,7 százalékon maradt, ami némileg meghaladja a 2,6 százalékos piaci előrejelzést, de ezzel együtt is 2022 eleje óta a legalacsonyabb szinten van.
Kapcsolódó cikkeink
Gyorsult az euróövezet gazdasági növekedése februárban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Hogyan hat a forint árfolyama a fogyasztói árakra?
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Romlott a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az EU-ban februárban, Magyarországon javult
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,5, az előző havit 0,5 százalékkal haladta meg januárban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Kokárdával a boxban – A magyar csapat március 15-én lép színpadra a Bocuse d’Or Európai Válogatóján
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >REGIO JÁTÉK: 25,4 milliárd forint árbevétel és nemzetközi nyitás
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >


