Január 15-e a jelentkezési határidő a Mastercard Infrastruktúra Fejlesztési Programjára
A Mastercard 2019. november 29-én indította útjára Infrastruktúra Fejlesztési Programját, melynek célja, hogy érdemben segítse a hazai bankkártya elfogadási infrastruktúra bővülését. A program pénzügyi és szakmai támogatást nyújt mind a hazai-, mind a határon átnyúló kártyaelfogadás hátterét biztosító szolgáltatók (bankok és független elfogadók) részére azzal a céllal, hogy jelentős mértékben felgyorsulhasson a bankkártya terminálok igénylési és kihelyezési folyamata, valamint tovább bővüljön a Magyarországon elérhető terminálok és fizetési megoldások palettája.
„A Mastercard egyik legfontosabb stratégiai célja, hogy a 2020-2022 közötti időszakban a mostani 145 ezer fizetési terminál számát a duplájára emelje Magyarországon. E cél elérése érdekében dolgoztuk ki a 4 lépésből álló Infrastruktúra Fejlesztési Programunkat. Úgy véljük, hogy a magyar kisvállalkozói szektorban óriási potenciál rejlik a digitalizáció terén, így a program első sorban erre a szektorra fókuszál. A Program indulását óriási lelkesedéssel és érdeklődéssel fogadta a hazai piac, melynek nyitó eseményén a több mint 50 résztvevő magáról a programról, a pályázati feltételekről, illetve a kártyaelfogadási helyek bővítését segítő innovatív eszközökről, megoldásokról kaptak információt” – mondta Szász Ferenc, a Mastercard üzletfejlesztési igazgatója.
Az Infrastruktúra Fejlesztési Program pályázatainak benyújtási határideje 2020. január 15-e éjfél. A Program iránt érdeklődők számára a Mastercard konzultációs lehetőséget is biztosít. A pályázat beadásának feltétele, hogy a jelentkező megfeleljen a Program által célzott négy pillér valamelyikének:
· Olyan új, hatékony terminál igénylési és telepítési folyamat kialakítása, amely révén a kereskedők egyszerűbben és gyorsabban juthatnak bankkártya terminálhoz.
· A kisvállalkozói szektorra szabott, különböző igényeket kielégítő és korszerű bankkártya terminálok bevezetése Magyarországon.
· A kisvállalkozói szektorra és annak szegmenseire szabott értékesítési és marketing tevékenység megvalósítása.
· Nettó növekedés elérése a kereskedőkhöz kihelyezett bankkártya terminálok számában és használatában.
A programban résztvevő elfogadóktól elvárás legalább évi 3, szektor specifikus értékesítési kampány összeállítása és kommunikálása. Ezzel biztosítják, hogy az újonnan kialakított, gyorsított terminál kihelyezési folyamatok és az újonnan bevezetett terminálok elérjék a kereskedőket. A kampányokhoz pénzügyi és szakmai támogatást egyaránt biztosít a program. A résztvevő elfogadók a kártyaelfogadói hálózatuk nettó növekedése után további támogatásban részesülnek. A növekedést a program akkor fogja jutalmazni, ha az együtt jár egy előre meghatározott, minimális használattal az újonnan telepített terminálokon.
A Mastercard kezdeményezése iránti jelentős érdeklődést jelzi az is, hogy a karácsonyi ünnepek dacára az indulás óta több mint 19 hazai- és külföldi szereplővel történt személyes konzultáció a Program részleteiről, valamint 6 pályázati anyag érkezett be az úgynevezett „early bird” jelentkezési fázisban.
Kapcsolódó cikkeink
AI, digitalizáció, mobiltárcák és a tokenizáció
Alig néhány év kellett ahhoz, hogy gyökeresen átalakuljon a fizetések…
Tovább olvasom >Nyitottak a német vásárlók a biometrikus azonosítással történő fizetésre
Egy friss Mastercard-felmérés szerint a német fogyasztók 43%-a nyitott arra,…
Tovább olvasom >A kártyás fizetés ma már alapelvárás a kereskedőktől
„A kártyaelfogadás ma már olyan, mint egy közműszolgáltatás: alapelvárás. Aki…
Tovább olvasom >További cikkeink
Tudatosabban vásárolunk? Töretlen a kereslet a hazai ízek iránt
Több száz magyar termelővel működik együtt a Kifli.hu, hogy minél…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt az Alibaba negyedéves nyeresége
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye jelentősen…
Tovább olvasom >Új marketing- és kommunikációs vezetővel erősít a Gránit Alapkezelő
2025 februárjától Csonka Attila irányítja a Gránit Alapkezelő marketing-, kommunikációs…
Tovább olvasom >