ITM: egyre több szociális szövetkezet használhatja a Magyar Termék védjegyeket
Országszerte 17 szociális szövetkezet kínálhatja 120 féle portékáját Magyar Termék vagy Hazai Termék védjeggyel, ugyanennyi különböző árucikk vár arra, hogy hazai és ellenőrzött eredetét igazolják – jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Bodó Sándor hozzátette, az elismerés megkönnyíti a termékek értékesítését, ezzel javíthatja a szövetkezetek termelékenységét, erősítheti versenyképességüket. A minisztérium szombati közleménye szerint a kormány kiemelten támogatja a közfoglalkoztatás alapjain szerveződő szociális szövetkezetek foglalkoztatási képességének növelését, önfenntartó piaci szereplővé válását.
A jellemzően vidéki mikrovállalkozások 5-10 főnek biztosítanak kenyérkeresetet. A szövetkezetek elősegítik a hátrányos helyzetű munkavállalók és a közfoglalkoztatottak munkaerőpiaci integrációját, új munkahelyek létrehozását – ismertette az ITM.
Mint írták, a Magyar Termék védjegyek használatához szigorú követelményeknek kell eleget tenni: a felhasznált alapanyagoknak kevés kivétellel Magyarországról kell származniuk, a feldolgozás minden lépésének idehaza kell megtörténnie.
A szociális szövetkezetek készítményei már korábban rendelkeztek a forgalomba hozási engedélyekkel, a tanúsítványokhoz így csak némi finomhangolást kellett végrehajtani. Friss kutatások szerint az áruk eredetét megnéző megkérdezettek több mint 95 százaléka ismeri a Magyar Termék védjegyeket, 88 százaléka pedig már vásárolt is ilyen jelölésű terméket. A válaszadók 71 százaléka a többi terméknél megbízhatóbb forrásból származónak tartja a védjegyes árut, azért akár 10 százalékos felárat is hajlandó fizetni – közölte az tárca.
„Az eddigi nyertesek hagyományos recept alapján, tartósítószer-mentesen állítanak elő kézműves termékeket a száraztésztától a különböző lekvárokig, borokig és szörpökig. A védjegyeket munkájuk elismeréseként kiérdemlő szövetkezetek egy sikeres üzleti közösség részévé válnak. Foglalkoztatási lehetőségeik bővülhetnek azzal, ha jó minőségű árucikkeik az igazolásoknak köszönhetően a nagyobb kereskedelmi láncok üzleteiben, áruházaiban is megjelennek a polcokon”
– idézte az államtitkár szavait az ITM közleménye.
Kapcsolódó cikkeink
Ez vezethet a gazdaság bővüléséhez 2025-ben
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány legfrissebb elemzése szerint Magyarország gazdasági teljesítménye…
Tovább olvasom >GKI elemzés: Lemaradó export, leszakadó munkatermelékenység
A visegrádi országok alapvetően export vezérelt, nyitott gazdaságok. Ezt jól…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelés 5,3 százalékkal mérséklődött 2024 decemberében
Az ipari termelés volumene 2024 decemberében 5,3, munkanaphatástól megtisztítva 6,4…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >