ITM: cél, hogy Magyarország erős innovátor országgá váljon
Az elmúlt hónapokban született döntések azt segítik, hogy Magyarország erős innovátor országgá váljon – hangsúlyozta Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkára kedden a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával (SZTNH) tartott közös sajtótájékoztatón, Budapesten.
Elmondta, Magyarország az európai innovációs eredménytáblázat alapján a mérsékelt innovátorok közé tartozik a 23. helyével, a forrásbővítés, az intézményrendszer átalakítása, a szolgáltatási rendszer erősítése, az innovációs környezeti feltételek javítása támogatja a magyar vállalatokat, kutatókat, feltalálókat, a felsőoktatási intézményeket eredményesebb innovációs munkájukban.
Hozzátette, ebben a folyamatban rendkívül fontos szerepe van a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának, amely szolgáltatási kínálatának bővítésében újabb lépést tett a szakterületi témakutatás elindításával, amely remények szerint hozzájárul az ország innovációs teljesítményének javulásához, a szabadalmak számának növekedéséhez.
Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal elnöke rámutatott arra, hogy kiemelt főhatóságként erősítik a szellemi tulajdonhoz kötődő szemléletet, az innováció vezérelte fejlesztés végigvitelét. A szakterületi témakutatás szolgáltatás indításával segítséget adnak annak eldöntéséhez, hogy az adott témát milyen irányban érdemes fejleszteni.
Az SZTNH újabb szolgáltatását a beérkezett igények alapján indították az év elején, az eddigi visszajelzések kedvezőek – hangsúlyozta Pomázi Gyula.
Az elnök kiemelte, érdemes megnézniük a kutató-fejlesztő, innovációt végzőknek, a kkv-knak, hogy a témáról, amelyet fejleszteni, kutatni szeretnének, milyen nemzetközi eredmények, adatok, publikációk vannak. A szolgáltatással abban is segítenek, hogy az érintettek megtalálják az újdonságot a kutatási, fejlesztési területükön – tette hozzá.
A szolgáltatás egyben megtakarítást is eredményez cégeknek, intézményeknek azzal, hogy csak azt fejlesszék, ami valóban újdonság, és amivel a piacon gazdasági eredményt tudnak elérni – hívta fel a figyelmet Pomázi Gyula.
Az SZTNH legfeljebb négy hét alatt szerzi be a kért információkat a különböző nemzetközi adatbázisokból, amelyekből láthatóak lesznek majd az adott témában született kutatási eredmények – mondta Pomázi Gyula.
Ismertette, hogy a hivatal online felületén lehet tájékozódni a lehetőségekről, innen letölthető az a megrendelő lap, amely alapján szerződést kötnek a munka elvégzésére 150 ezer forint nettó áron. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Häagen-Dazs „A város esszenciája” jégkrémkollekció
Az egyetlen jégkrémválogatás, amely elmerít a világ ikonikus városaiban, megidézve…
Tovább olvasom >5 gondolat a Megoldások a holnapért 5 évéről
Idén ünnepli magyarországi indulásának ötödik évfordulóját a Samsung és az…
Tovább olvasom >Pisztácia, csoki, tészta – és virsli? Igen, megérkezett a „dubai virsli” a magyar boltokba
Amikor már azt hittük, véget ért a dubaji gasztroőrület, és…
Tovább olvasom >További cikkeink
Augusztus végéig meghosszabbítják az élelmiszerek árréscsökkentését
Nagy István agrárminiszter a saját Facebook-oldalán jelentette be, hogy a…
Tovább olvasom >Szigorodnak a húskészítményekre vonatkozó szabályok – új fogalom is bekerül a rendeletbe
Újabb, a hazai élelmiszerszabályozást érintő módosítási tervezet jelent meg: az…
Tovább olvasom >EUDR országértékelések – avagy melyek az erdőirtás szempontjából kockázatos országok
Az Európai Bizottság május 23-án közzétette az EUDR (erdőírtás mentes…
Tovább olvasom >