Ipsos: Mi aggasztja a világot? És a magyarokat?
A magyarok 77 %-a véli úgy, hogy a dolgok rossz irányba tartanak az országban. A legkomolyabb aggodalmakat az egészségügy övezi – derül ki az Ipsos legfrissebb kutatásából.
Általában mit mondana, jó vagy rossz irányba tartanak a dolgok az országban? – tette fel a kérdést az Ipsos. A válaszadóknak májusban még 30 %-a mondta azt, hogy elégedett a történésekkel, ám ez az arány júliusra 23 %-ra csökkent, s a többi 77 % a rossz irányt jelölte meg válaszában. A legnagyobb problémát az emberek az egészségügy területén látják, ezt követi a politikai és pénzügyi korrupció (54%), a szegénység és a társadalmi egyenlőtlenség (49%), a munkanélküliség (25%) és az oktatásügy (17%).
A legaggasztóbb témának júniusban 43% a koronavírust tartotta, ezt követte a munkanélküliség, a szegénység és társadalmi egyenlőtlenség, a pénzügyi / politikai korrupció, valamint a bűnügyek és az erőszak.
Az Ipsos 27 országban készítette el jó irány / rossz irány-felmérését, amelyből mi, magyarok a harmadik legpesszimistább ország vagyunk Chile és Dél-Afrika után. A legoptimistábbak Szaúd-Arábia, Malajzia és Ausztrália lakói.
Témákra bontva a 27 ország közül mi, magyarok véljük a legaggasztóbbnak az egészségügy állapotát. Minket követ Brazília és Lengyelország, a lista végén pedig – tehát ott, ahol a legbizakodóbbak ezen a téren az emberek – Németország, Dél-Korea és Törökország áll. Ugyancsak mi tartjuk a legrosszabbnak a helyzetet politikai és pénzügyi korrupciót illetően, mögöttünk Oroszországgal és Dél-Afrikával. A legkevésbé a hollandok, a svédek és a németek aggódnak emiatt. A szegénység / társadalmi egyenlőtlenség terén megelőz minket Oroszország és Chile. A legjobbnak az amerikaiak, a svédek és a szaúd-arábiaiak tartják a helyzetet. A munkanélküliség tekintetében már elég optimisták vagyunk a többi országhoz képest: csupán 25 %-unk aggódik emiatt. Itt az olaszok, a dél-afrikaiak és a dél-koreaiak vezetik a listát, és tartják nagyon nagy problémának a területet. Az oktatás terén a lista felső egyharmadában foglalunk helyett a magunk 17%-ával. A leginkább a peruiak aggodalmaskodnak emiatt, akiket Mexikó és Brazília vezet. A svédek természetesen nagyon jó véleménnyel vannak az oktatás helyzetéről, ahogy az amerikaiak és a dél-koreaiak is.
Kapcsolódó cikkeink
Fenntarthatóság a polcon – Mit gondolnak a vásárlók a csomagolásról és a környezetvédelemről?
A környezettudatosság egyre fontosabbá válik a mai világban, és a…
Tovább olvasom >Egyszerre rajongunk a mesterséges intelligenciáért és tartunk tőle
Az Ipsos 2024 júniusában megjelent, 32 ország bevonásával és közel…
Tovább olvasom >Átfogó kutatás a hazai sajtfogyasztásról
A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács célkitűzése, hogy több magyar…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >