Internetes logisztikai szolgáltatóba invesztált a Euroventures
Kétszázmillió forintot fektetett be a Fürgefutar.hu internetes futárszolgálatba az Euroventures Zrt. – közölte a független kockázati- és magántőke-befektető kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a logisztikai szolgáltató 2010-es alapítása óta évente 75 százalékos növekedést produkált, a tőkebefektetésből pedig fejleszteni és terjeszkedni fog.
A cég alternatív logisztikai megoldást nyújt: honlapján összehasonlítható a különböző – például a GLS, G4S, UPS és TNT – futárszolgálatok szolgáltatásainak ára, illetve igénybe vehető szolgáltatásuk.
A nyilvános adatbázis szerint a Fürgefutár.hu egy év alatt 97,49 millió forintról 157,85 millió forintra növelte nettó árbevételét tavaly, miközben 1,45 millió forintra mérsékelte veszteségét az egy évvel korábbi 7,63 millió forintról.
Az Euroventures Zrt. Közép-Kelet Európa egyik legrégebben működő vezető, független kockázati- és magántőke-befektetője, 1989 óta négy befektetési programot kezel, mintegy 40 alkalommal fektetett be tőzsdén nem jegyzett cégekbe.
A cég 2009 óta kezeli az európai uniós Jeremie-program részeként létrejött Euroventures IV társbefektetési alapot, amely a Svájci-Magyar Együttműködési Program hozzájárulásával 7,1 milliárd forintra bővült. Az alap ígéretes, kiváló menedzsmenttel rendelkező magyar közép- és kisvállalkozásokat finanszíroz tőkével társbefektetők bevonásával. Az alap futamideje 10 év, a befektetési periódus 2015. december 31-ig tart. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
K&H: hiánypótló iránytűt kapnak a befektetők
Elindult a K&H Értékpapír – befektetői hangulatindex, amely heti rendszerességgel…
Tovább olvasom >Versenytényezővé válik a telephely az e-kereskedelemben
A digitalizáció és a fogyasztói elvárások gyors változása nyomán az…
Tovább olvasom >Új korszak a házhoz szállításban: átvételi kódot vezet be a GLS
A házhoz szállítás kényelmét és biztonságát egyszerre növeli a GLS…
Tovább olvasom >További cikkeink
Sikeresen zárult a „Passzold vissza, Tesó!” 2025-ös tavaszi kampánya!
Idén már hetedik éve tart a ‘Passzold vissza, Tesó!’ használt…
Tovább olvasom >A Bacardi új fejezetet nyit a MARTINI® történetében
A családi tulajdonban lévő szeszesitalgyártó vállalat, a Bacardi, saját portfóliója…
Tovább olvasom >Füstölt, szeletelt baconszalonnát és libamájast hívott vissza a forgalomból az Auchan
Mikrobiológiai szennyeződés és nem jelölt allergén miatt füstölt, szeletelt baconszalonnát…
Tovább olvasom >