Indul a kiterjesztett árréscsökkentés – újabb 13 termék kerül a szabályozás alá

Szerző: Trademagazin Dátum: 2025. 12. 01. 12:25
🎧 Hallgasd a cikket:

2026. február 28-ig meghosszabbította, és hétfőtől újabb 13 termékkörre terjesztette ki az árréscsökkentést a kormány – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A rendelkezés célja, hogy több, széles körben fogyasztott élelmiszer esetében alacsonyabb fogyasztói árak alakuljanak ki. Az újonnan érintett termékcsoportok a következők:

  • marha-fehérpecsenye

  • marhafelsál

  • sertés májas, sertésmájkrém

  • sajtkrém, kenhető sajt

  • alma, körte, szilva, szőlő

  • fejes káposzta, paradicsom, vöröshagyma, zöldpaprika

  • bébiétel

Az NGM közlése szerint az árréscsökkentés bevezetése óta a drogériákban átlagosan mintegy 27%-kal, az élelmiszerüzletekben több mint 20%-kal mérséklődtek az érintett termékek árai. A minisztérium azt is hangsúlyozta, hogy a bővített lista több olyan terméket tartalmaz, amelyek gyakori elemei a lakossági fogyasztásnak.

A friss zöldségek és gyümölcsök bevonása hozzájárulhat ahhoz, hogy nagyobb mennyiségben kerüljenek egészséges élelmiszerek a háztartásokba. A bébiételek, valamint több tej- és húskészítmény árrésének korlátozása pedig a kisgyermekes családok költségeire lehet hatással.

A hatóság további elemzésekkel követi a piac alakulását, és az intézkedés eredményeit a későbbiekben is értékeli.

Kapcsolódó cikkeink