Indul a Facebook Get Digital nevű digitális oktatási platformja magyarul is
A Facebook elindította a Get Digital magyar nyelvű változatát, amely egy átfogó digitális oktatási tanterv szülők, tanárok és tizenévesek számára. A benne foglalt tanórák és tananyagok a Harvard Egyetem és a Berkeley Kaliforniai Egyetem által rendelkezésre bocsátott oktatási segédanyagokon alapulnak. A platform magyarországi bevezetése a Skool civil szervezettel együttműködésben történt.
A Facebook és a Skool azért indítja el a Get Digital program magyar nyelvű kiadását, hogy elérhetővé tegyék a hazai iskolák és családok számára azokat az eszközöket, amelyek biztonságos, egészséges és támogató digitális közösségek létrehozásához szükségesek. Ezeket az erőforrásokat úgy tervezték, hogy az osztálytermekben és otthon is felhasználhatók legyenek. A digitális tananyagok a koronavírus-járvány során pedig még fontosabbá váltak, hiszen számtalan diák távoktatásban kényszerül folytatni tanulmányait, és a fiatalok több időt töltenek eszközeik használatával.
A Get Digital a diákok kutatómunkáját igényló alapú leckéket és információforrásokat kínál, hogy a fiatalok elsajátíthassanak belőle olyan készségeket, amelyek által felelősségteljes digitális polgárokká válhatnak. A tanterv öt pilléren nyugszik, ezek az Alapismeretek, a Jóllét, az Aktivitások, az Önállóság és a Lehetőségek. A tartalmakat úgy tervezték, hogy azok elősegítsék a fiatalok alapvető kompetenciáinak és készségeinek fejlesztését a digitális világban való biztonságosabb eligazodásához.
Az egyes területekhez konkrét, egy-egy kiválasztott kérdéskört teljes egészében lefedő tantervek érhetők el. Ezekből a tananyagokból a szülők is segítséget kaphatnak ahhoz, hogy együtt készülhessenek fel gyerekeikkel a digitális biztonság lefolytatandó beszélgetésekre. A tizenévesek maguk is találhatnak szórakoztató feladatokat az anyagok között, amelyek segítenek az interneten való navigálásban és az online közösségek létrehozásában.
Magyarországon a Facebook digitális oktatási partnere a Skool, egy olyan civil szervezet, amely a fiatalok digitális készségeinek fejlesztését tűzte ki célul.
“A Skool 2014-es indulása óta kiemelten fontosnak tartjuk, hogy az élményalapú technológiai készségek oktatása mellett támogassuk a fiatalokat abban, hogy a digitális világban biztonságban és magabiztosan mozogjanak. Ezért is örülünk annak, hogy egy olyan átfogó projekt népszerűsítésében veszünk részt, ahol a világ vezető egyetemeinek tudása és a Facebook szakértőinek tapasztalata ingyenesen, mindenki számára elérhetővé válik.” – nyilatkozta Guzsaly Péter, a Skool partnerkapcsolati vezetője.
“Mivel a világjárvány nyomán életünk minden eddiginél nagyobb hányada zajlik az interneten, elengedhetetlen, hogy a web legfiatalabb felhasználóit felkészítsük azokkal az ismeretekkel és készségekkel, amelyek révén a digitális előnyöket a lehető legjobban kihasználhassák. Eközben fel kell ismerjék, és el kell kerüljék azokat kockázatokat, amelyekkel az interneten találkozhatnak. Ezen a területen a világ legkompetensebb szakértőivel és szervezeteivel dolgoztunk olyan erőforrások fejlesztésében, amelyek bár segítenek átadni az ismereteket, ugyanakkor szórakoztatóak is. Nagyon remélem, hogy a program valódi hatással lesz a fiatalok online töltött idejének biztonságára és minőségére” – mondta Cseh Gabriella, a Facebook Head of Public Policy CEE munkatársa.
A Get Digital keretében elérhető digitális tananyagokat a következő oktatási intézmények készítették: a Harvard Egyetem Berkman Klein Internet és Társadalom Központjának Ifjúsági és Média csoportja (amely Creative Commons licenc alatt publikálta tananyagait), a Kaliforniai Egyetem Greater Good Science Center-e, illetve a Teaching Tolerance szervezet. További partnerek: a Yale Egyetem Érzelmi Intelligencia Központja, a Net Family News, a Micro: bit Oktatási Alapítvány, és a Beyond Differences szervezet.
A Get Digital itt érhető el: https://www.facebook.com/fbgetdigital
Kapcsolódó cikkeink
A szakképzések egyre bővülnek
A kormány elkötelezett a kollégiumi férőhelyek bővítése, fejlesztése mellett, ahogyan…
Tovább olvasom >Offline és online – kéz a kézben
Az online és offline csatornák összehangolása egyre inkább elvárás a…
Tovább olvasom >Jelentősen nőtt a magániskolák iránti kereslet hazánkban
Magyarországon az állami oktatás helyzete miatt (alulfinanszírozottság, pedagógushiány, elavult tantervek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >A Lidl vásárlóinak köszönhetően közel 24 millió forintnyi adományt kapnak a rászoruló
Két hét alatt 15,5 millió forint értékű élelmiszeradomány-utalvány és közel…
Tovább olvasom >Már itthon is elérhető Dirk Rossmann önéletrajzi írása
A klímakatasztrófával foglalkozó oköthrillerei után megjelent magyarul Dirk Rossmann, a…
Tovább olvasom >