Illegális pálinkafőzőt és kábítószert találtak Lakiteleknél
Kábítószergyanús növényeket, több mint ezer liter alkoholterméket és lepárló berendezést találtak a pénzügyőrök egy Lakitelek melletti tanyán – tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Némedi Varga Éva közleménye szerint a pénzügyőrök szerdán jövedéki ellenőrzést tartottak az ingatlanon, ahol pálinkafőzés közben tetten érték a tulajdonost.
A tanya különböző helyiségeiben 1070 liter alkoholterméket találtak, az udvarán álló fóliasátorban, a bejáratot álcázó kukoricatövek mögött pedig 270 tő kábítószergyanús növényre bukkantak. A fóliák mellett az udvaron 460 grammnyi növényi részt is tároltak műanyag rekeszekben. Az ingatlan különböző helyiségeiből előkerültek a növények, növényi részek csomagolásához, méréséhez szükséges eszközök is. A férfi fiának lakiteleki ingatlanját is átvizsgálták, ahol további 84 liter alkoholterméket, 3 növényi gubót és néhány gramm kábítószergyanús növény találtak.
A két férfi ellen büntetőfeljelentést tettek.
Hürkecz Zoltán, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a rendőrség kábítószer birtoklása bűntett gyanúja miatt nyomozást indított. Őrizetbe vették a tanya 58 éves tulajdonosát és kezdeményezték az előzetes letartóztatását. A férfi 36 éves fiával szemben kábítószer birtoklása vétség gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást. A férfi szabadlábon védekezhet. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Megszólalt a NAV a palackvisszaváltásból származó bevétel kapcsán
Sokakban felmerült a kérdés, hogy vajon kell-e adózni a palackvisszaváltásból…
Tovább olvasom >NAV: Nem adóköteles a visszaváltási díj a magánszemélyek számára
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményt adott ki a…
Tovább olvasom >Kevesebb lett a tőkés és a tőkejövedelmek reálértéke is csökkent 2023-ban
A NAV adatai szerint 2023-ban a tőkejövedelemmel rendelkezők száma 375…
Tovább olvasom >További cikkeink
MBH Bank: A januári inflációs adat után 4,6%-ra emeljük idei inflációs prognózisunkat
A decemberi 4,6%-os év/év alapú áremelkedést követően 2025. januárban 5,5%-kal…
Tovább olvasom >Az ESG fenntarthatóság egyre fontosabb a hazai kkv-k számára
A fenntarthatóság és a vállalatirányítási szempontok (ESG: Environmental, Social, Governance)…
Tovább olvasom >Nem magyar sajátosság a kiugró januári infláció – ekkor fékezhet az áremelkedés
Az év eleji áremelések hatásai egyértelműen megmutatkoznak a legfrissebb inflációs…
Tovább olvasom >