Így érinti az orosz cégeket a SWIFT-ről való leválás
Március 12-én leválasztják a SWIFT-ről a következő orosz bankokat: VTB, Rossiya, Otkritie, Novikombank, Promsvyazbank, Sovcombank és VEB. Sok bank azonban marad a rendszerben, és a cégeknek elég átmenniük ezekhez.
A SWIFT egy nemzetközi átutalási rendszer, amely segíti a különböző országok pénzintézeteit abban, hogy gyorsan és biztonságosan utalhassanak át pénzt egymásnak.
Azok az orosz cégek, amelyek ezekben a bankokban tartják a pénzüket, a továbbiakban nem fogadhatnak átutalásokat külföldről és nem küldhetnek oda pénzt. De van menekülőút: számlákat nyitni más pénzügyi intézményekben – azokban, amelyekre nem vonatkoznak szankciók. Szerencsére Oroszországban rengeteg bank van, köztük elég nagyok is: Sberbank, Gazprombank, Rosselkhozbank, Alfa-Bank és még sokan mások nem válnak le a SWIFT-ről.
Az Oroszországon belüli fizetések és átutalások évek óta a Nemzeti Fizetési Kártya Rendszeren és a Pénzügyi Üzenetátviteli Rendszeren keresztül mennek keresztül. A SWIFT-nek ehhez semmi köze. Ezért az oroszok szerint nem lesznek fennakadások: az emberek továbbra is tudnak majd kártyával fizetni az üzletekben, készpénzt felvenni az ATM-ekből, pénzt utalni más orosz bankok számláira. A leállás alá került hitelintézetek egy része már bejelentette ezt.
Ami pedig az Oroszországból külföldre történő utalást és az oroszok külföldi kártyás fizetéseit illeti, nos: a kp.ru azt javasolja, menjenek a nem szankcionált bankok valamelyikéhez, így nem lesz probléma ezzel sem.
Kapcsolódó cikkeink
Oroszországban gyorsult az infláció januárban
Oroszországban 9,92 százalékra gyorsult az éves infláció januárban a decemberi…
Tovább olvasom >Gondok vannak a Mere háza táján
A kiskereskedelmi láncokat felügyelő orosz hatóság, a Roszkomnadzor átfogó vizsgálatot…
Tovább olvasom >Két tűz között az orosz Svetofor
Egyre nagyobb nyomás nehezedik otthon a Nyugat-Európában Mere és My…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >