Újra génkezelt vetőmag került a földbe
A Népszabadság több forrásból megerősített információi szerint idén is megtörtént, amit tavaly egyszeri bakinak minősítettek, és a szabályozás meg a hatósági gyakorlat megváltoztatásával igyekeztek megelőzni az illetékesek: újra génkezelt vetőmag került a földbe, és emiatt 1500 hektárnyi kukoricát kellett betárcsázni.
Az első információk szerint Martonvásár mellett 144 hektárnyi kukoricát kellett megsemmisíteni GMO-szennyezettség miatt június utolsó napjaiban. Rövid nyomozás után kiderült, hogy a probléma ennél kiterjedtebb: az ország több pontján összesen 1500 hektárnyi kukoricavetést tárcsáztak be június végén.
A tavalyi hasonló botrány nyomán új GMO-törvény született, ennek parlamenti vitájában a kormányoldal azt állította, hogy az új szabályok megnyugtatóan orvosolják az egy éve észlelt hiányosságokat. Megtörtént például az ellenőrzéshez szükséges akkreditált laborkapacitás bővítése, és a megfelelő – akár többmilliárdos – szankcionálásra is van mód. (Népszabadság Online, Kurucz Árpád)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
FAO: csökkentek a globális élelmiszerárak szeptemberben
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Szigor jön a trappista és a vadkovászos fronton – új rendelet védi a vásárlókat
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Az euróövezetben és az Európai Unióban is csökkentek a termelői árak augusztusban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >