Huszonnyolcmilliós csempészcigaretta-szállítmányra figyelt fel egy szabadnapos rendőr
Szabadnapos rendőr figyelt fel egy 28 millió forint értékű csempészcigaretta-szállítmányra Nagyhódos külterületén, és buktatta le az elkövetőket – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szombaton az MTI-vel.
Fehérvári Marietta tájékoztatása szerint a csengeri határrendészeti kirendeltség állományába tartozó rendőr még csütörtökön figyelt fel három gyanús járműre a község külterületén, egy almáskertben. A gépkocsik utastere tele volt dobozokkal, ezért a rendőr értesítette ügyeletes társait.
A járőrök a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozóival együtt vizsgálták át az autókat, amelyekben 34 500 doboz zárjegy nélküli cigaretta volt.
A kertben közben megjelent három ember, igazoltatásuk után elismerték, hogy a járműveket ők vezették. Az ügyben az eljárást a NAV folytatja. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Komoly lehetőség rejlik a mandulatermesztésben
Világszerte, így hazánkban is egyre keresettebb termék a mandula. Az…
Tovább olvasom >Új és megújuló SPAR-áruházak
Nem áll meg 2025-ben sem a SPAR fejlődése: mintegy 580…
Tovább olvasom >GVH-elnök: A magyar nyelvi modellek fejlesztése nemzeti szuverenitási kérdés
Szakmai egyeztetésen fogadta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH)…
Tovább olvasom >