Húsz százalékkal nő az idén a robottechnológiai piaci forgalom
Az idén közel húsz százalékkal nő a robottechnológiai beszerzésekre fordított összeg a informatikai és távközlési piackutatással foglalkozó amerikai International Data Corporation (IDC) közzétett kimutatása szerint.
Az IDC prognózisa szerint az idén 97,2 milliárd dollárt fordítanak robottechnológia beszerzésekre, beleértve a hardvert, a szoftvert és a szolgáltatásokat is, ami 17,9 százalékkal haladja meg a 2016-os kiadásokat. Öt év alatt a robotikai beszerzésekre fordított összeg évi átlagos 22,8 százalékos növekedéssel 2021-re 230,7 milliárd dollárra emelkedik.
Az ipari, vállalati és lakossági felhasználási célokra szánt következő generációs intelligens robotok létrejöttéhez a robotikának a mesterséges intelligenciával és a gépek öntanuló képességének a fejlesztésével való konvergenciája adja meg a szükséges lökést – mutatott rá Jing Bing Zhang, az IDC robottechnológiai kutatási igazgatója.
A robotbeszerzések fő forrása a termelőipar és a feldolgozóipar 30,5 milliárd és 24,1 milliárd dollár kiadással az idén. Együttesen a két ágazat felelős a robottechnológiai kiadásoknak mindegy feléért. A harmadik legnagyobb robottechnológiai beruházó ágazat a nyersanyagipar az idén 9,0 milliárd dollár kiadással.
A robotikára fordított beruházások azonban a 2016-2021-es periódusra vonatkozó prognózisban az oktatásban nőnek majd a legnagyobb mértékben, éves átlagban 71,9 százalékkal, illetve a kiskereskedelemben 51,3 százalékkal, az építőiparban 38,3 százalékkal, a nagykereskedelemben pedig 37,2 százalékkal.
A robottechnikai kiadások több mint fele, 51,5 milliárd dollár az idén az ázsiai-csendes-óceáni térségekre esik majd és nagyjából ez az arány jellemzi az előrejelzési periódus egészét is. Az Egyesült Államok 13,6 milliárd dollárt, Nyugat-Európa 10,1 milliárd dollárt fordít az idén robottechnológiára. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Agrometeorológia: az enyhe időben erősödhetnek a kalászosok
A jövő hét elején a feltámadó szél enyhe levegőt szállít…
Tovább olvasom >Gyors növekedés előtt áll az online és diszkont élelmiszer-kereskedelem
Az online és diszkont élelmiszer-kereskedelmi csatornák fogják várhatóan a leggyorsabb…
Tovább olvasom >Agrometeorológia: a napraforgónak és kukoricának jól jött az eső, az aratásra váró búzának és repcének nem
A napraforgónak és kukoricának jól jött az elmúlt egy hét…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >