Hogyan tovább? – FMCG-piaci exkluzív, vállalati döntéshozóknak
A Trade magazin idén is megrendezte hagyományos, vállalatvezetőknek szóló, félnapos szakmai programját a gazdaság aktualitásairól. A Business Meetup&Dinner rendezvénynek május 30-án a Hungexpo adott otthont, az esemény moderátora Krizsó Szilvia volt.
A cikk a Trade magazin 2024/8-9. lapszámában olvasható.
Az előadások sorát Nenad Pacek, a global success advisors és az EMEA Business Group alapítója és elnöke „Makrogazdasági elemzés a globális piacokról” című expozéja indította. A tavalyihoz képest pozitívabb kilátásokról számolt be a globális gazdaság terén, megemlítve a termelői és beszállítói árak csökkenését Európában és globális szinten. Kifejtette, hogy az infláció jelentős mértékben mérséklődött világszerte, ami lehetőséget ad a központi bankoknak a kamatcsökkentésre. Meglátása szerint a következő években stabilizálódik a helyzet, de számos geopolitikai kockázatot is felvázolt, amelyek potenciálisan befolyásolhatják a gazdasági növekedést. A prezentáció összességében egy óvatosan optimista képet festett a jövőbeli gazdasági helyzetről.
Az előadást követően Noszek Péterrel, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatójával Krizsó Szilvia folytatott párbeszédet. A világ első számú élelmiszeripari cégének hazai vezetője a versenyképesség fenntartásának fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, hogy a globális gazdasági helyzet, az inflációs nyomások és a termelői árak változásai milyen kihívásokat és lehetőségeket teremtenek egy vállalat és az egész FMCG-szektor számára. Beszélgettek arról is, hogy a siker elérése érdekében elengedhetetlen a folyamatos innováció és a piaci igényekhez való alkalmazkodás, valamint a hosszú távú tervezés és stratégiai gondolkodás. Kitértek a vállalati beruházásokra és a gyártási folyamatok hatékonyságára, valamint a hazai és nemzetközi piaci dinamikákra is. Az általános piaci helyzetelemzés mellett Noszek Péter arról is beszélt, hogy a Nestlé hogyan készül fel a jövő kihívásaira itthon és a más országokban.
Keleti Arthur, kibertitok-jövőkutató és az Informatikai Biztonság Napjának (ITBN) alapítója a mesterséges intelligencia és a kiberbiztonság jövőbeli kihívásait vette számba. Elemzése főként a mesterséges intelligencia fejlődéséből eredő új biztonsági fenyegetésekre összpontosított, hangsúlyozva a proaktív biztonsági intézkedések és stratégiák alkalmazásának előnyeit. Megjegyezte, hogy a technológiai előrehaladás új kihívásokat vet fel, amelyek kezeléséhez strukturált, tudatos hozzáállás szükséges, nem pedig irracionális félelem vagy pánik. Példákkal szemléltette, hogyan lehet hatékonyan kezelni ezeket a kiberbiztonsági fenyegetéseket. Előadása a mesterséges intelligencia emberi interakciókkal való integrációjának jövőbeli lehetőségeire is kiterjedt.
Gazsi Zoltán, az Eisberg ügyvezető igazgatója „A vállalatvezetői lélek – Emberszemlélet” címmel az emberközpontú vezetés és a vállalatvezetői döntéshozatal pszichológiai aspektusairól ejtett szót. Rávilágított a technológiai fejlődés és a globális felmelegedés okozta kihívásokra, és a résztvevők megtudhatták azt is, hogy ezek kezeléséhez nemcsak technológiai adaptációkra, hanem az emberekkel való megfelelő bánásmódra és a munkahelyi pszichológiai biztonság fenntartására is szükség van.
Kiemelte, hogy a jövő vezetőinek empatikusnak és alkalmazkodóképesnek kell lenniük. Személyes példákkal és gyakorlati tanácsokkal illusztrálta, hogyan lehet sikeresen navigálni a modern üzleti világ kihívásai között, és hangsúlyozta az emberi kapcsolatok kulcsszerepét a boldogság és a munkahelyi hatékonyság szempontjából.
A program zárásaként Jaksity György, a Concorde elnöke a gazdaságpolitikai irányok aktualitásairól beszélgetett Krizsó Szilviával. Górcső alá vette a jelenlegi gazdasági helyzetet, egyúttal nyomatékosította az egészségbe való befektetés fontosságát mind egyéni, mind vállalati szinten. Ismertette azokat a stratégiai lépéseket, amelyeket a döntéshozóknak figyelembe kell venniük a gazdaság stabilizálásának és növekedésének előmozdítása érdekében.
Az előadás betekintést nyújtott a várható gazdasági változásokba, segítve ezzel a résztvevőket a gazdasági folyamatok megértésében. A beszélgetés végén Jaksity György kitért a technológiai innovációkra és azok gazdaságra gyakorolt hatásaira is.
Az előadások összefoglalóit a lapban és online olvashatják. Találkozzunk 2025. május 29-én, a következő Business Mettup&Dinner rendezvényen! //
Kapcsolódó cikkeink
Optimistán szenvednek a márkák, sikertől duzzadnak a drogériák – Együtt okosodtunk (Business Days 2024 2. rész)
Közel 1100 „diák” iratkozott be az FMCG Szabadegyetemre, hogy szeptember…
Tovább olvasom >Agóra-Vízió: A Magyar Termékek iránt a jövőben sem csökken majd a kereslet
Rendkívül sikeres 10. jubileumi konferenciát tartott a Magyar Termék Nonprofit Kft.…
Tovább olvasom >Beindulnak az online előfizetéses hűségprogramok Magyarországon
Az előfizetéses hűségprogramok előnyei közül a legvonzóbb a vásárlás teljes…
Tovább olvasom >További cikkeink
Tizenkilenc havi mélyponton a GKI konjunktúra indexe
Az idei év első hónapjában folytatódott az enyhén negatív trend:…
Tovább olvasom >Megvan az itthoni vendéglátóipari költés lélektani határa
Többek között ez is kiderül abból a reprezentatív kutatásból, amely…
Tovább olvasom >Újratervezésben élik mindennapjaikat a vezérigazgatók
A világ vezérigazgatóinak közel 60%-a arra számít a következő 12…
Tovább olvasom >