Hét százalék fölött nőtt a vendégéjszakák száma Romániában
Az első hét hónapban 7,2 százalékkal 14,2 millióra nőtt a vendégéjszakák száma Romániában a tavalyi azonos időszakhoz képest – közölte a román országos statisztikai intézet.
A vendégéjszakák 80 százalékát román turisták töltötték el az országban, a maradék 20 százalékot külföldiek. Júliusban 6,7 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma a tavalyi hetedik hónaphoz mérten.
A kereskedelmi szálláshelyekre érkezett turisták száma 12,1 százalékkal, 6,6 millióra nőtt a tavalyi első hét hónaphoz képest. A külföldi turistáké is hasonló ütemben, 11,8 százalékkal nőtt, 1,5 millióra. Ők 8,5 százalékkal több, 2,9 millió vendégéjszakát töltöttek kereskedelmi szálláshelyeken éves összevetésben. A legtöbb Romániába látogató vendég német, izraeli és olasz volt. Magyarország a hetedik helyen áll 85 600 turistával.
Tavaly egész évben 7,8 százalékkal, 25,275 millióra nőtt a vendégéjszakák száma 2015-höz mérten. A kereskedelmi szálláshelyeket 10,4 százalékkal több, 10,917 millió turista kereste fel. A külföldi turisták száma 2,471 millió volt. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Kutatás: Óriási a szakadék a turisták környezettudatossága és valós utazási szokásai között
Bár egyre több turista vallja magát környezettudatosnak, utazási szokásaikban ez…
Tovább olvasom >Visit Hungary Zrt.: a magyar turizmus számára jó hír az újrainduló Budapest-Philadelphia repülőjárat
Hat év után indul újra közvetlen repülőjárat Budapest és Philadelphia…
Tovább olvasom >Országos sztrájk béníthatja a Ryanair spanyolországi járatait
Augusztus 15-től akár év végéig is tarthat az a munkabeszüntetés,…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kutatás: Óriási a szakadék a turisták környezettudatossága és valós utazási szokásai között
Bár egyre több turista vallja magát környezettudatosnak, utazási szokásaikban ez…
Tovább olvasom >Csak egyszerű alapanyagokból! Vágod? – A nap videója
Főleg tofu és uborka. De ahogy tálalják… Persze késkezelésből azért…
Tovább olvasom >Mit rejt a fehérneműd? – A nap képe
A divattervező Calvin Klein provokatív reklámkampányokat használt arra, hogy párbeszédet…
Tovább olvasom >