Hét év után nem vagyunk közelebb az uniós átlaghoz
Az Európai Unió statisztikai hivatalának előzetes adatai szerint tavaly Magyarországon az egy főre jutó GDP az unió átlagának 63%-át tette ki. A reálkonvergenciát kifejező fejlettségi mutató tekintetében így hazánk hét éve egy helyben toporog.
Az egy főre jutó GDP tekintetében Magyarország az unió átlagának 63%-át érte el tavaly, ami mérsékelt visszaesést jelent a felzárkózás folyamatában a 2008-as 64%-os érték után. Mindez egyúttal azt is jelenti, hogy hazánk – az egyik legfontosabb fejlettségi mutatóban – 2003 óta nem tudott közeledni az uniós életszínvonal átlagához (akkor 63.2%-on állt a magyar mutató). Az adat értékelésekor ugyanakkor nem szabad megfeledkezni arról, hogy 2009-ben 6.3%-os zuhanást produkált a magyar gazdaság a válság következtében.
Az európai országok életszínvonalát tükröző rangsor élén nem történt változás, továbbra is Luxemburg emelkedik ki maga 268%-os fejlettségi szintjével, őt Írország és Hollandia követi a sorban. A nyugat-európai fejlett gazdaságok közül a leglátványosabb visszaesést Finnország szenvedte el: az egy főre jutó GDP uniós átlagának már "csak" 110%-át érte el tavaly, ami 7%-kal marad el a 2008-as értéktől.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Föld napja: Felemás a magyar lakosság klímatudatossága
Április 22-e a Föld napja, így kifejezetten aktuális kérdés a…
Tovább olvasom >Országos kampányt indított a Tej Terméktanács a trappista sajt népszerűsítésére
A Tej Terméktanács országos marketingkampányt indított a hazai előállítású trappista…
Tovább olvasom >Bizalomzuhanás a globális gazdaságban az amerikai vámháború nyomán
A világgazdaság vezető szereplőinek gazdasági bizalmi indexei jelentősen romlottak az…
Tovább olvasom >