Helyben, személyesen tájékozódhatnak a gazdálkodók
Ismeretterjesztő, országjáró körutat szervez október-novemberben az új agrártámogatási ciklus kapcsán a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft., hogy minél több termelőhöz eljuttassa az ökológiai gazdálkodáshoz kacsolódó ismereteket. Az öt helyszínen, a Biokontroll és esetenként az Agrárminisztérium előadásaival szervezett, akkreditált rendezvénysorozaton a részvétel ingyenes, csak regisztrációt igényel.
Hamarosan elérhető az ökológiai gazdálkodókat, és az ökológiai gazdálkodásra átállókat helyzetbe hozó új, ötéves támogatási program. Az új ÖKO Programmal egyfelől a kormányzat és az unió is ösztönözni szeretné az ökológiai gazdálkodás fenntartását, térnyerését, másfelől ilyen módon is kompenzálni szeretnék a biogazdák magasabb költségeit az intenzív, vegyszeres gazdálkodáshoz képest. Mint ismeretes, az unió és a kormány közös célja az ökogazdálkodással művelt termőterületek 25 %-ra emelése a teljes termőterülethez képest, ami nyilvánvalóan minden ágazati szereplőtől erőfeszítéseket igényel ‒ vázolta a helyzetet dr. Roszík Péter, a Biokontroll Nonprofit Kft. ügyvezetője.
„Mivel a biogazdálkodásra átállni komoly döntés és felelősség, természetes, sőt elvárható, hogy az érintett termelők mindezt csak megfelelő tájékozottsággal, minden információ birtokában tegyék. Ezt szolgálja országjáró körutunk, ahol a helyszínen, a Biokontroll szakemberei segítségével személyesen tájékoztatjuk a termelőket, megválaszoljuk kérdéseiket, és megosztunk velük minden információt a biogazdálkodás kapcsán, amire szükségük van egy ilyen komoly döntéshez. Kollégáink október és november folyamán Kecskeméten, Nyíregyházán, Budapesten, Kaposváron és Győrben várják az érdeklődőket, a pontos helyszínek és időpontok elérhetőek a Biokontroll honlapján. A kecskeméti rendezvényre az Agrárminisztérium is delegál előadót, akinek az előadását minden helyszínen bemutatjuk.”
A szervezők bíznak benne, hogy ezzel a körúttal közelebb tudják hozni, kézzelfoghatóbbá tehetik a biogazdálkodást a gazdák számára, akik így nagyobb arányban fontolják majd meg az átállást. A programsorozat szaktanácsadók számára kreditpontos képzésként is elérhető. A fenti, 25%-os vállalások teljesítése kiemelkedően fontos lenne nemcsak a hazai talajok, környezet, és a fogyasztók egészségének javítása miatt, de a globális, illetve Európai agrárium környezeti lábnyomának csökkentéséért is.
Kapcsolódó cikkeink
Egyharmad Balatonnak megfelelő öntözővíz-készlet áll rendelkezésre
A rendkívüli aszály és a csapadékhiány ellenére minden öntözési igényt…
Tovább olvasom >Tállai András: „Az ágazatban komoly fejlesztési szándék és potenciál van jelen”
Technológiai fejlesztések, hazai beszállítók előtérbe helyezése, a szakképzés modernizálása és…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: a WWF által is díjazott állami erdőgazdálkodók célja az erdők megőrzése, gyarapítása és megújítása
„A magyar erdők biztonságban vannak, Magyarországon nincs erdőirtás!” – hangsúlyozta…
Tovább olvasom >További cikkeink
Így ebédel a magyar – továbbra is húsfogyasztó nemzet vagyunk
Egy friss hazai kutatás feltárta, hogyan (nem) változott a magyar…
Tovább olvasom >Zsugorinfláció: adatbázis indul a kisebb kiszerelésekről
A fogyasztók könnyen hozzáférhető, megbízható és folyamatosan frissülő forrásból tájékozódhatnak…
Tovább olvasom >Támad a Temu: az online diszkontóriás betörne az európai élelmiszerpiacra is
A kínai Temu online piactér az olcsó elektronikai és ruházati…
Tovább olvasom >