Helyben, személyesen tájékozódhatnak a gazdálkodók
Ismeretterjesztő, országjáró körutat szervez október-novemberben az új agrártámogatási ciklus kapcsán a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft., hogy minél több termelőhöz eljuttassa az ökológiai gazdálkodáshoz kacsolódó ismereteket. Az öt helyszínen, a Biokontroll és esetenként az Agrárminisztérium előadásaival szervezett, akkreditált rendezvénysorozaton a részvétel ingyenes, csak regisztrációt igényel.
Hamarosan elérhető az ökológiai gazdálkodókat, és az ökológiai gazdálkodásra átállókat helyzetbe hozó új, ötéves támogatási program. Az új ÖKO Programmal egyfelől a kormányzat és az unió is ösztönözni szeretné az ökológiai gazdálkodás fenntartását, térnyerését, másfelől ilyen módon is kompenzálni szeretnék a biogazdák magasabb költségeit az intenzív, vegyszeres gazdálkodáshoz képest. Mint ismeretes, az unió és a kormány közös célja az ökogazdálkodással művelt termőterületek 25 %-ra emelése a teljes termőterülethez képest, ami nyilvánvalóan minden ágazati szereplőtől erőfeszítéseket igényel ‒ vázolta a helyzetet dr. Roszík Péter, a Biokontroll Nonprofit Kft. ügyvezetője.
„Mivel a biogazdálkodásra átállni komoly döntés és felelősség, természetes, sőt elvárható, hogy az érintett termelők mindezt csak megfelelő tájékozottsággal, minden információ birtokában tegyék. Ezt szolgálja országjáró körutunk, ahol a helyszínen, a Biokontroll szakemberei segítségével személyesen tájékoztatjuk a termelőket, megválaszoljuk kérdéseiket, és megosztunk velük minden információt a biogazdálkodás kapcsán, amire szükségük van egy ilyen komoly döntéshez. Kollégáink október és november folyamán Kecskeméten, Nyíregyházán, Budapesten, Kaposváron és Győrben várják az érdeklődőket, a pontos helyszínek és időpontok elérhetőek a Biokontroll honlapján. A kecskeméti rendezvényre az Agrárminisztérium is delegál előadót, akinek az előadását minden helyszínen bemutatjuk.”
A szervezők bíznak benne, hogy ezzel a körúttal közelebb tudják hozni, kézzelfoghatóbbá tehetik a biogazdálkodást a gazdák számára, akik így nagyobb arányban fontolják majd meg az átállást. A programsorozat szaktanácsadók számára kreditpontos képzésként is elérhető. A fenti, 25%-os vállalások teljesítése kiemelkedően fontos lenne nemcsak a hazai talajok, környezet, és a fogyasztók egészségének javítása miatt, de a globális, illetve Európai agrárium környezeti lábnyomának csökkentéséért is.
Kapcsolódó cikkeink
AM: a Szupermenta termékteszt program többletinformációt ad a vásárláshoz
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Szupermenta termékteszt programja fontos többletinformációt…
Tovább olvasom >Január 1-jétől a felvásárlóknak 30 napon belül ki kell fizetni a termelőket
A 30 napos fizetési határidő a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek…
Tovább olvasom >Hullámvölgyből kifelé
Idén az extrém meleg időjárásnak köszönhetően a megszokottnál jóval korábban kezdődött…
Tovább olvasom >További cikkeink
Master Good, Nestlé Hungária, Tesco Magyarország az idei győztes sorrend
A Trade magazin idén másodszor hirdette meg a Karácsonyi tv-reklámok…
Tovább olvasom >Átadásra kerültek a CO-OP Star idei Ezüstfenyő és Ezüstcsillag díjai
Ahogy minden évben karácsony előtt, úgy idén is, december közepén…
Tovább olvasom >Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >