Hazai utazásokra fejenként átlagosan 105 000 Ft-ot szánunk
A gazdaságilag aktív korú magyarok 60 százaléka tudott az elmúlt két évben legalább egyszer belföldre vagy külföldre utazni – közölte az Aldi Utazás platform pénteken az MTI-vel a megbízásából készült országos reprezentatív felmérés alapján.

Végre a covid előtti szinten a turizmus
A 2024 végén, az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. által végzett felmérés szerint hazai utazásokra fejenként átlagosan 105 000, a külföldiekre pedig 250 000 forintot szánnak a turisták.
A közlemény szerint a megkérdezettek 28 százaléka utazik csak belföldre, 28 százaléka belföldre és külföldre is, míg 4 százalékuk csak külföldön járt. A belföldre utazók túlnyomó többsége legfeljebb négy vendégéjszakát tölt el, és mindössze 8 százalék azok aránya, akik egy hétnél hosszabb időre választanak magyar utat. A külföldre utazók 37 százaléka viszont egy hétnél is hosszabb ott-tartózkodást tervez. A legtöbben nyáron utaznak: a belföldre utazók 40 százaléka csak ebben az időszakban utazik, míg a külföldre járók esetében 25 százalék ez az arány.
A belföldi úticélok között vezet a Balaton és a Mátra-Bükk térség, Európán belül Olaszország és Görögország, míg a kontinensen kívül a Maldív-szigetek.
A felmérés alapján itthon egyértelműen a wellness és a vízparti nyaralás, a külföldi utak esetében pedig a vízparti nyaralás és a városlátogatás a legnépszerűbb célja az utazásnak. Itthon a falusi turizmus, és az egészségmegőrző utak is gyakoriak.
Az utazásoknál bel- és külföldön egyaránt az autó a legnépszerűbb utazási eszköz. A külföldi utaknál a repülő a második leggyakoribb választás, minden tizedik megkérdezett nyilatkozott úgy, hogy külföldre évente legalább egyszer utazik repülővel.
A kutatás alapján továbbá az is egyértelmű, hogy a személyes tájékozódás és foglalás eltűnőben van, a válaszadók 91 százaléka már leggyakrabban online intézi utazását, az utazási irodáknál a foglalások felét teszi ki az online ügyintézés.
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. Magyarországon 182 áruházat üzemeltet és több mint 6500 embert foglalkoztat. A vállalat Aldi Utazás márkanév alatt egyéni és csoportos utazásokat is kínál. A nyilvánosan elérhető adatok szerint az Aldi árbevétele 2023-ban meghaladta a 490 milliárd forintot, az előző évi 417 milliárd forintot követően, míg adózás után 9,5 milliárd forint veszteséget könyvelt el az előző évi 5,9 milliárd forint nyereség után.
Kapcsolódó cikkeink
A Hungarian Food Business Program 25. eseményén 24 magyar gyártó mutatkozott be Prágában
Rekordszámú résztvevővel zajlott le a Hungarian Food Business Program jubileumi,…
Tovább olvasom >Colliers: a közép-kelet-európai kereskedelmi ingatlanpiac fellendülése folytatódott az első negyedévben
Az első negyedévben folytatódott a közép-kelet-európai kereskedelmi ingatlanpiac fellendülése: a…
Tovább olvasom >Márciusban is 2,7 százalékos volt az éves infláció Csehországban
Márciusban éves szinten 2,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Csehországban,…
Tovább olvasom >További cikkeink
„A polc nemcsak hely, hanem stratégia” – a P&G újragondolja a vásárlói élményt Magyarországon
Interjú Joanna Bohdanowicz-cal, a Procter & Gamble Közép-európai szenior igazgatójával…
Tovább olvasom >Brüsszel eljárást indított Magyarország ellen az árréskorlátozások miatt
Két kötelezettségszegési eljárást is indított Magyarország ellen az Európai Bizottság,…
Tovább olvasom >Májusban lassult az éves infláció az euróövezetben és az EU-ban
Az euróövezetben és az Európai Unióban is lassult az éves…
Tovább olvasom >