Hatalmas vállalkozói érdeklődés mellett mutatkoztak be az új versenyképességet növelő uniós pályázatok a budapesti kamara tájékoztató fórumán
Több mint egy évtizedes kihagyás után budapesti cégek számára is elérhető uniós pályázatok indulnak a digitális átállás és a versenyképesség támogatására. A GINOP Plusz operatív programban a következő másfél évben közel 450 mrd forintnyi forrást teszünk elérhetővé a vállalkozások fejlesztésére, míg a DIMOP Pluszban több, mint 100mrd Ft pályázható digitalizációs fejlesztésekre 2027-ig.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) Önkormányzati Kapcsolatok Kollégiuma a budapesti vállalkozások részére tájékoztató fórumot szervezett a mikro-, kis- és középvállalkozások számára kiírt GINOP Plusz és DIMOP Plusz pályázatok részleteinek megismertetésére.
Habár a legfrissebb európai DESI (Digital Economy and Society Index) felmérés a magyar cégek jelentős fejlődését mutatja a vállalati digitalizáció területén, kiemelt szükség van ezekre a forrásokra, hiszen több kutatás (mint például a kamara által támogatott Digiméter 2024) is megerősítette, hogy a magyar kkv-k még mindig lemaradásban vannak a digitális átállás terén.
Csókay Ákos, BKIK főtitkár a rendezvény házigazdájaként üdvözölte, hogy a kis- és középvállalkozások számára most kiírt pályázatok végre budapesti cégeknek is elérhetőek és a pályázók egy sokkal komplexebb indikátorrendszerben, hatékonyabban találhatják meg a saját vállalkozásuk számára előnyt, versenyképességet közvetlenül javító szolgáltatást, eszközt, hardvert, szoftvert. Mint elmondta a szakpolitikai felelős Digitális Magyarország Ügynökség, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a BKIK több éves erőfeszítéséi szerepet játszottak a dedikált pályázati felhívások kiírásáért, amelyek valódi célja, hogy a nyertes vállalkozások üzleti eredményét növeljék. Külön megköszönte az MKIK Modern Vállalkozások Program vezetőjének, a BKIK Informatikai osztálya elnökének, Kott Ferencnek a kitartó munkáját, aki sokat tett a digitalizációs pályázatok és a Modern Vállalkozások Programjának budapesti kiterjesztésért.
A források nagyrészt technológiai és digitalizációs fejlesztésekre fordíthatók, mint például gépbeszerzés, honlapkészítés, üzleti digitális megoldások, felhőszolgáltatások, valamint hardver beszerzés és egyéb infrastruktúra-fejlesztés. A forrásokból bizonyos esetekben vissza nem térítendő támogatás is igényelhető!
A fővárosi kamara rendezvényén résztvevő vállalkozások díjmentesen, első kézből tájékozódhattak a már elérhető, illetve a közeljövőben induló állami pályázatokkal kapcsolatban. A két részletben megtartott eseményen közel négyszáz érdeklődő vett részt.
A Kormány vállalkozásfejlesztési stratégiáját és várható intézkedéseit Hunyadi László, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára mutatta be. Mint elmondta a Kormány új, 21 pontos gazdaságpolitikai akciótervének részeként hirdette meg a megfizethető lakhatás és a jövedelmek vásárlóerejének növelése mellett a KKV-k méretugrását elősegíteni hivatott Demján Sándor-programot is. Október 28-án jelentették be, hogy a 8 elemből álló programcsomag részeként, a Széchenyi Kártya program feltételei is jóval kedvezőbbé válnak és az eddigi 5% éves kamat novembertől 3,5%-ra csökken a beruházási típusú és lízing termékek esetén. A Demján Sándor program többi elemére vonatkozóan a következő hetekben jelenhetnek meg részletek.
A BKIK a pályázatokkal kapcsolatban későbbiekben felmerülő kérdéseket a koordinacio@bkik.hu email címen várja és továbbítja a válaszokért a Nemzetgazdasági Minisztérium felé.
Kapcsolódó cikkeink
Hideg konyha
A funkcionalitás igénye, a digitalizáció folyamatának felgyorsulása, a fogyasztói trendek…
Tovább olvasom >Banai Péter Benő: jövőre a magyar gazdaság 3 százalék fölött növekedhet
Jövőre a magyar gazdaság, a gazdasági semlegesség értékelvű politikájára támaszkodva…
Tovább olvasom >EU-csúcs: el kell mélyíteni a belső piacot
El kell mélyítenünk az Európai Unió belső piacát, a vállalatokat…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >Drágul a tej és a tejtermékek: mi áll az árak emelkedése mögött?
A tej és tejtermékek ára az elmúlt hónapokban jelentős növekedést…
Tovább olvasom >Fenntartható csomagolás: fókuszban az újrahasznosítás és a körforgásos gazdaság
A csomagolás az ellátási lánc egyik kulcseleme, ahol a fenntarthatóság…
Tovább olvasom >