Hatalmas piacvesztést szenvedtek el a kis sörfőzdék
Negyedével-ötödével esett vissza az év eddig eltelt részében a kis sörfőzdék forgalma a tavalyihoz képest. A 90-es évek közepén 340 kisüzemi sörfőzde volt Magyarországon, ma maximum 50-55 lehet.
Vaskó György, a 35 tagot számláló Kisüzemi Sörfőzdék Egyesületének elnöke szerint a házi sörök gyártása Kelet-Magyarországra tevődött át, miután a nyugati területek magasabb vásárlóerejére alapozva a kistermelők elkövették azt a hibát, hogy a nagy gyártókkal akartak versenyezni.
Bő egy évtizede még a kicsik látták el a magyar sörpiac fél százalékát, ami mára a gyártók számával párhuzamosan közel a hatodára esett vissza – olvasható a Napi Gazdaságban.

Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Századvég: az aszály hajtotta fel a júliusi élelmiszerárakat
Júliusban az éves infláció 4,3 százalékra lassult, havi összevetésben azonban…
Tovább olvasom >Többmilliárdos kárt okoznak évente Magyarországon a hamisított élelmiszerek és italok
Csak Magyarországon évente közel 16 milliárd forintos bevételkiesést és több…
Tovább olvasom >Új pénzügyi igazgató és ellátási lánc igazgató csatlakozik a HEINEKEN Hungária csapatához
Két kulcsfontosságú területen is új szakember csatlakozott a HEINEKEN Hungária…
Tovább olvasom >