Hat tonna vajdasági búza a Magyarok Kenyeréhez
Sorra tartják a Magyarok Kenyere program búzagyűjtő napjait. Zentán például több mint hat tonna búzát adományoztak a régió termelői. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében a Magyarok Kenyere program keretében a Kárpát-medence számos vidékéről ajánlanak fel búzát a helyi gazdák, az országhatáron túlról is. Július 23-án a szerbiai Vajdaságban, Zentán rendezték meg a búzagyűjtő napot, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének (VASZ) szervezésében.
A Magyarok Kenyere programban a vajdasági gazdák a szövetségén keresztül a kezdetek óta részt vesznek, így a mostani már a hatodik olyan alkalom volt, amelynek során a termelők búzát adományozhattak a rászoruló gyermekek számára. Az elmúlt évek során szinte mindig megduplázódott az összegyűjtött búza mennyisége: az első évi néhány száz kilogrammtól tavaly már eljutottunk a négyezer-négyszáz kilogrammig. Idén ezt a több mint hatezer kilogrammnyi mennyiséggel sikerült túlszárnyalnunk. Köszönhetően egyrészt annak, hogy a búza igen jól termett, másrészt annak, hogy a gazdák adományozási kedve is jelentős mértékben növekedett – mondta Nagy Miklós, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének elnöke a magyarszo.com-nak. (munkatársunktól)
Kapcsolódó cikkeink
Gazdag zöldségkínálattal találkozhatnak a fogyasztók a húsvét előtti időszakban
Bőséges zöldségkínálattal várják a vásárlókat a hazai boltok, a hazai…
Tovább olvasom >Az európai piac több mint felének kiszolgálására is elegendő a magyar tormatermés
A húsvét közeledtével minden évben ugrásszerű növekedésnek indul a különböző…
Tovább olvasom >„Az idei év legfontosabb feladata a tudásátadás” – Interjú Papp Zsolttal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnökével
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2025-ben kiemelt célként tűzte ki az…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >