Hat fiatalt díjazott az agrárkutatási központ a nemzeti agrártehetségek versenyén
Egyenként másfél millió forinttal három doktoranduszt és három fiatal kutatót díjazott a 2019 őszén meghirdetett agrártehetségek versenyén a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) – mondta Gyuricza Csaba főigazgató hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a pályázat a magyar fiatalok agrár irányultságú innovációinak megismertetésére született.
Összesen 64 pályázat érkezett be az ágazat minden területéről – mondta, megjegyezve, hogy ez is azt bizonyítja, hogy Magyarországon rengeteg olyan kutatás és fejlesztés zajlik, amelyek a gyakorlatban is hasznosíthatók.
A NAIK szeretné, ha ez a díj egy olyan elismerés lenne, amely nemcsak anyagi értelemben, hanem presztízs, kutatási lehetőségek terén is meghatározná a díjazottak pályáját – hangsúlyozta a főigazgató.
Kovács Levente, a pályázat egyik díjazottja a tejelő szarvasmarhák jólétét vizsgálta stressz és az ellés körüli időszakban. Ez két gazdaságilag nagyon érzékeny időszak a tejelő szarvasmarhatartó gazdaságok számára – mondta a díjazott, kiemelve, hogy a területen végzett kutatása révén az állatokon mérhető paraméterek – légzésszám, mozgás, szívritmus szám – elemzésével új információkat tud nyújtani a gazdáknak.
Gyuricza Csaba bejelentette, hogy a beérkezett pályázatok magas száma és jó minősége miatt a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ idén is meghirdeti a pályázatot. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Tovább nő a vágómarha termelői ára
Az AKI vágási statisztikai adatai szerint 2024-ben a szarvasmarha vágása…
Tovább olvasom >Újabb településen erősítette meg a hatóság a kiskérődzők pestise betegséget
A Zalai vármegyei Nagymétnekpuszta, valamint Lenti településeken tartott juhállományoknál is…
Tovább olvasom >Az agrárium digitalizációjának ösztönzése a lehető legszélesebb eszköztár felhasználásával történik
Az agrárium digitalizációjának ösztönzése nem pusztán egy-egy pályázati felhívás révén…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nyárindító bor és pezsgő ünnep a Szabadság téren
A nagy sikerű Bor & Pezsgő Fesztivál és Junibor Ünnep…
Tovább olvasom >Megnyitott a dubaji Gulfood, 24 kiállító az AMC standján
A világ vezető élelmiszeripari szakkiállításai közül az egyik a dubaji…
Tovább olvasom >Kihirdették a 10. jubileumi K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat nyerteseit
Tizedszer hirdették ki a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat nyerteseit.…
Tovább olvasom >