Hasít a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Magyarország forrásainak a magyar családoknál és a vállalkozásoknál van a helye! A Nemzetgazdasági Minisztérium újabb 141 mikro-, kis- és középvállalkozás támogatásáról hozott pozitív döntést a 130 milliárd keretösszegű Demján Sándor 1+1 KKV Beruházásélénkítő Támogatási Program keretében, összesen 14,2 milliárd forint értékben – jelentette be csütörtöki közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Hozzátették, hogy ezzel a támogatott vállalkozások száma 452-re nőtt, a megítélt támogatások összege pedig elérte a 44,4 milliárd forintot.
A mostani támogatási körben a legtöbb kedvezményezett Közép-Dunántúlon (54 vállalkozás), Pest vármegyében (45) és Nyugat-Magyarországon (42) valósíthatja meg fejlesztéseit.
A támogatott cégek közül 74 ötven fő alatti kisvállalkozás , 67 pedig középvállalkozás. Ágazati bontásban a fém- és gépiparban működő vállalkozások dominálnak (a kedvezményezettek harmada), őket követi a műanyag- és vegyipar (13 százalék), az építőipar (10 százalék), valamint a kereskedelem és a műszaki szolgáltatások (8-8 százalék).
Szabados Richárd, az NGM kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a közleményben kiemelte, hogy a következő hetekben gyorsuló ütemben folytatódik az ügyfelek értesítése. A Nemzetgazdasági Minisztérium arra törekszik, hogy a vállalkozások a lehető leghamarabb megvalósíthassák beruházásaikat, hiszen ez mind a kormány, mind a hazai kis- és középvállalkozások közös érdeke – fogalmazott az államtitkár.
Az NGM emlékeztetett: a Demján Sándor 1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program vissza nem térítendő támogatást nyújt a hazai KKV-k technológiaváltására irányuló beruházásaihoz.
A program célja, hogy a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházásainak ösztönzésével hozzájáruljon a gazdaság dinamizálásához, a technológiai megújuláshoz, valamint a versenyképesség javításához. A program eredetileg 48 milliárd forintos kerettel indult, amelyre 1885 vállalkozás nyújtott be kérelmet, összesen 136,3 milliárd forint értékben.
A kormány a nagy érdeklődésre való tekintettel 82 milliárd forintos többletforrást biztosított, azaz összesen 130 milliárd forintot biztosított a program javára. Ezáltal az eredetileg tervezett 450 helyett közel 1800 vállalkozás részesülhet támogatásban, így mintegy négyszer annyi vállalkozás tudja megvalósítani a beruházását a kormány támogatásával.
A közlemény kitér arra is, hogy a legkevésbé fejlett régiókban – Észak-Magyarországon, Észak-Alföldön, Dél-Alföldön és Dél-Dunántúlon – az első 311 vállalkozás már megkapta a pozitív döntést, összesen 31 milliárd forint értékben.
A Demján Sándor 1+1 Program a hazai vállalkozásokat közvetlenül segíti, előmozdítva új vagy technológiailag fejlettebb kapacitások létrehozását, érdemi többlethatást generálva a gazdaságban – írta az NGM.
Kapcsolódó cikkeink
NGM: a SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója
A SZÉP-kártya továbbra is a belföldi turizmus mozgatórugója – idén…
Tovább olvasom >Kivárás van – bizalom kevésbé
Makrogazdasági kitekintés az Egyensúly Intézet I. negyedéves elemzésében Lassuló GDP-növekedés,…
Tovább olvasom >NGM: a kormány mindent megtesz a kiskereskedelmi forgalom további növelése érdekében
A kormány töretlenül azon dolgozik, hogy a családok több pénzből…
Tovább olvasom >További cikkeink
Kétszeres POP világbajnok a magyar Gösser Spritz display
Idén két világbajnoki címre is büszke lehet a hazai POP-szakma.…
Tovább olvasom >Legendás olasz panettone-gyártót vett az ír Valeo Foods
Újabb olasz cég felvásárlását jelentette be az ír székhelyű Valeo…
Tovább olvasom >300 millió eurós finanszírozáshoz jutott a horvát Studenac
A horvát Studenac kiskereskedelmi lánc 300 millió eurós finanszírozási csomagot…
Tovább olvasom >